Strona główna
SP 6 Mielec - najlepsza w województwie!!!
" Siatkarski Maraton"-tak mogą nazwać ostatnie 2 miesiące dziewczęta trenujące siatkówkę w Szkole Podstawowej nr 6. Grając równocześnie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz jako UKS Szóstka Papillon Mielec w Wojewódzkich Etapach Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport 2014, odwiedzały kolejne miasta w województwie, za każdym razem udowadniając, że są nie do pokonania. W efekcie SP 6 otrzymała miano najlepszej siatkarskiej szkoły na Podkarpaciu.
Więcej…
 
Kraje anglojęzyczne nie są nam obce....
W ubiegłym tygodniu nauczyciele języka angielskiego zorganizowali szkolny konkurs dla klas piątych naszej szkoły z WIEDZY O TRADYCJI, HISTORII I KULTURZE KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, przystąpiło do niego aż 28 uczniów. Maksymalną ilość punktów uzyskał uczeń klasy 5d Filip Cichoń, zajął I miejsce - opiekunem jest p.Anna Majocha. II miejsce otrzymały: Patrycja Rusek (5e) - opiekun p.Beata Cetnar i Maja Wiśniewska (5c) - opiekun p. Anna Majocha. Na III miejscu (z taką samą liczbą punktów) pojawili się: Weronika Drożdżowska (5c) i Bartłomiej Krężel (5f)- op. obydwojga p.Anna Majocha oraz Aleksandra Sokół (5a) - opiekun p. A Strokoń. Gratulujemy.

 

 
Miejski Konkurs Matematyczny Klas IV

Dnia 22.05.2014 r. w SP nr 1 w Mielcu odbył się Miejski Konkurs Matematyczny Klas IV. Wyłoniono 10 laureatów, wśród których jest 2 uczniów z naszej szkoły:

Tomasz Martyński kl. 4 d (opiekun A. Mytych)  i Emilia Forczek kl. 4 f (opiekun I. Haptaś). Gratulujemy!

 

 
Po raz kolejny najmlodsze siatkarki nie mają sobie równych.
W Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, uczennice SP 6 zajęły I miejsce, pokonując zespół ze Stalowej Woli 2:0 oraz Tarnobrzega 2:1. Z finałów Rejonowych zaliczono Szóstce wygrany mecz z Dębicą 2:0.
Już wkrótce reprezentacja Szóstki spotka się z trzema najlepszymi szkolnymi drużynami województwa w Finale Wojewódzkim, w hali MOSIR w Jaśle.
Najlepszą zawodniczką turnieju tym razem wybrano uczennicę klasy siatkarskiej VI e - Anię Wrońską.
Skład drużyny SP 6 Mielec- Wrońska Anna, Barbara Zuzanna, Tabor Aleksandra, Bec Nicole, Chrabąszcz Katarzyna, Bogdan Julia, Salach Kinga, Kulpa Karolina, Działowska Liwia, Duszkiewicz Laura- trener- B. Cetnar
Więcej…
 
Konkurs literacki "Baśń mojego życia" rostrzygnięty

Uczennice klasy 6d wzięły udział w ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu konkursie na swoją historię baśniową inspirowaną twórczością H. Ch. Andersena. W konkursie uczestniczyło ponad trzydzieścioro dzieci i młodzieży z Mielca i powiatu, a konkurs oceniano w dwóch kategoriach wiekowych. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 14 maja w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Poszczęściło się naszym uczennicom, ponieważ trzecie miejsce zdobyła Alicja Barnaś, a wyróżnienia otrzymały Gabriela Łanocha i Karolina Kokoszka. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie wszystkich, którzy lubią pisać. Więcej szczegółów na stronie Konkurs literacki pt. ,,Lotnicze wspomnienia moich najbliższych''. ek
 
Lekcja historii dla najmłodszych

Dnia 8 maja 2014 r. uczniowie klasy II F wraz z wychowawczynią Anną Dugiełło uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu, które miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w lekcji historii, którą poprowadził pan Józef Witek, autor „Encyklopedii miasta Mielca”, oraz „Historii Mielca dla dzieci” w rymowankach dziadzia Józia i obrazkach pana Stasia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania Mielca, która została przekazana w bardzo przystępny sposób. Na zadawane pytania uczniowie uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie przebiegało w niezwykle milej atmosferze. Dziękujemy!!!

 

 
XII Międzyszkolna Olimpiadka Sportowa Klas III
W dniu 09.05.2014 roku odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnej Olimpiadki Sportowej klas III. Nagrody dla zawodników ufundował Urząd Miejski w Mielcu. Drużyny walczyły o Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu. Zmagania zawodników wspierali zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Edukacji Arkadiusz Gałkowski, dyrektor SP 6 Grzegorz Tychanowicz, wicedyrektor SP 6 Marzena Rybak, metodyk edukacji wczesnoszkolnej Teresa Kusak. Zawody uatrakcyjniały występy zespołów tanecznych i solistek.

Więcej…
 
Z wizytą w Sejmie RP
8 maja 2014 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie uczniów- sportowców SP 6 oraz SMS w Mielcu z Premierem Rzeczpospolitej Polskiej Donaldem Tuskiem oraz Marszałek Sejmu Ewą Kopacz. Młodzież skorzystała z zaproszenia Posłanki  Krystyny Skowrońskiej, która nie tylko oprowadziła młodych sportowców po salach sejmowych ale jednocześnie zapoznała ich z funkcjonowaniem sejmu i senatu.
Więcej…
 
Podziękowanie

W imieniu swoim i wszystkich rodziców składam najserdeczniejsze podziękowania ks. Andrzejowi Bajorkowi za cały trud, poświęcenie i włożone serce w przygotowanie naszych dzieci do sakramentu przyjęcia I Komunii Świętej. Dziękuję również Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 za udostępnienie sal na nasze spotkania, wszelką pomoc oraz wszystkim rodzicom, którzy w mniejszy lub większy sposób zaangażowali się w przygotowania do ceremonii, poświęcili swój czas i zawsze służyli dobrą radą.

Wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję

Przewodniczący Rady Rodziców

Maciej Ochab

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

dziennik.jpg

Rekrutacja 2014/2015

rek.jpg

Program - owoce w szkole

owoce.jpg

Cyfrowa szkoła

indeks.jpg

Aktywna edukacja

aktywna.jpg

Szkoła współpracy

logotyp.jpg

Szkola Odkrywców Talentów

images.jpg

50-lecie szkoły

frui.jpg

Indywidualizacja

efs.jpg

moodle

images.jpg

BIP

logo_glowne.jpg
sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting