Trwają zapisy do czwartej klasy (siatkarskiej) dla dziewcząt i chłopców na rok szkolny 2015/2016. Zapraszamy!               
Strona główna
Klasa III f na wycieczce

Dnia 1 czerwca klasa lll f wraz z  wychowawcą Anną Dugiełło była na wycieczce w Inwałdzie, miejscowości słynącej z niezliczonej liczby atrakcji. Uczniowie zwiedzili Park Miniatur, w którym podziwiano m.in.: Wieżę Eiffla, Big Ben, Bazylikę św.Piotra, kompleks wenecki, azteckie świątynie, Stadion Narodowy, Colosseum i wiele innych sławnych miejsc świata.

Więcej…
 
Siatkarki SP6 Wicemistrzem Polski w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2015!!!
Nikt w Polsce tego się chyba nie spodziewal....
Po cichu liczyli na to jedynie trenerzy UKS Szostki Mielec, zawodniczki, rodzice...Trzy lata ciężkiej pracy z jednym celem- Mistrz Polski w  2015r.
Karolina Kulpa, Laura Duszkiewicz, Kinga Salach, Katarzyna Chrabąszcz, Liwia Działowska, Weronika Nycek, Julia Bogdan, Nicola Szwaja,  Alicja Wrażeń, Aleksandra Kędra, Julia Turczyn to skład drużyny, która przechodzi przez wszystkie etapy rozgrywek bez przegranej: Mistrz Mielca, Mistrz Powiatu, Mistrz Rejonu, Mistrz Województwa Podkarpackiego. Mecze , w ktorych sety niejednokrotnie kończyły się wynikiem 25:4.
Więcej…
 
Pływacy Ikara podbijali Berlin

W dniach od 22 - 25 maja pływacy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i Gim 2 w Mielcu przebywali na zawodach pływackich w Berlinie. Były to już 19 Międzynarodowe Zawody Pływackie klubu SG Neukolln i odbywały się na odkrytej 50 - metrowej pływalni w pięknym słońcu i przy błękitnym niebie.

W zawodach startowało ponad 700 zawodników a wśród nich oprócz 45 pływaków z Mielca, Śląsk Wrocław, Świdnica, Sokół Rzeszów, Shark Rudna i zawodnicy z Litwy i Chorwacji.

Więcej…
 
"Śpiewać każdy może"

W konkursie piosenki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z powiatu mieleckiego "Śpiewać każdy może" szkołę reprezentowała Agata Belcarz z klasy VI d, zdobywając wyróżnienie "Nagrodę Prezydenta". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczennicę przygotowała p. Alicja Jasińska.

 
Czas zielonych szkół- Murzasichle

Z nastaniem maja i czerwca uczniowie szóstki wyjeżdżają w różne miejsca Polski na zielone szkoły. Celem wyjazdów jest nie tylko zabawa i rozrywka ale też zdobywanie nowych doświadczeń, poznanie nieznanych zakątków naszej ojczyzny i jej historii, kontakt z naturą i przyrodą oraz integrowanie zespołu klasowego. Tak więc uczniowie klasy 3e i 4d mogli skorzystać z tej formy wypoczynku w Murzasichlu -miejscowości położonej niedaleko Zakopanego- dzięki organizatorowi pani Joannie Kołek.

Więcej…
 
Spotkanie z X muzą czyli o projekcie Kino szkoła

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-VI ponownie już wzięli udział w 4 edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej Kino Szkoła. Celem projektu jest pomoc nauczycielom w realizacji ważnych celów wychowawczych i profilaktycznych. Do współczesnego młodego człowieka czasem łatwiej  jest dotrzeć poprzez audiowizualne teksty kultury, dlatego nauczyciele naszej szkoły chętnie uczestniczą w tym projekcie. Filmy są dostosowane do wieku odbiorcy i najczęściej w ogóle nieznane szerokiej publiczności. Uczniowie są przygotowani do właściwego odbioru filmu dzięki prelekcji przeprowadzanej wcześniej przez animatorów projektu. Nauczyciele zaś otrzymują materiały dydaktyczne związane z tematyką filmową, które są pomocne w przeprowadzeniu lekcji języka polskiego, czy godziny wychowawczej. Tematyka proponowanych filmów wzrusza, śmieszy, ale też zmusza do refleksji i przemyśleń. Z pewnością warto polecić tę formę kontaktu kulturą i sztuką.

ek

 
Mistrzowie województwa po raz kolejny!
Na nowej pływalni w Pustkowie rozegrany został Finał Wojewódzki w pływaniu sztafet 6x25m.Po raz kolejny pływacy z naszej szkoły nie zawiedli. Zarówno dziewczęta w składzie Cerlich Oliwia, Strugała Oliwia, Szydłowska Patrycja, Madycka Marcelina,Grzesiak Zuzanna, Gancarz Julia jak i chłopcy:Krężel Bartłomiej, Książnicki Dawid, Kużdżał Mikołaj, Labak Krystian , Magda Patryk, Warzecha Konrad wygrali z dużą przewagą czasową , zostawiając za sobą drużyny z Dębicy i Tarnobrzega.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski.
Więcej…
 
Odwiedziliśmy Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego

 

 

 

 
Rekrutacja do świetlicy na rok 2015/2016

Regulamin rekrutacji do świetlicy oraz karta zgłoszenia dziecka na rok 2015/2016 znajduje się na stronie świetlicy.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Szkoła Ratownictwa Medycznego

Akademia Kodowania

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

Cyfrowa szkoła

Szkola Odkrywców Talentów

Aktywna edukacja

50-lecie szkoły

Indywidualizacja

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting