PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

W dniu 21.12.2016r. odbyło się przedstawienie świąteczne w j.angielskim –„The story of Santa Claus” – „Historia Św.Mikołaja” w wykonaniu uczniów z klasy IIIe oraz IId (opiekun A.Majocha), połączone z prezentacją multimedialną.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola w Woli Mieleckiej. Przedstawienie dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i emocji wszystkim uczestnikom. Dzieci z Przedszkola otrzymały drobne upominki od uczniów kl.IIIe, a przedszkolaki złożyły życzenia świąteczne.

 

Więcej…
 
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ, CHOINKĘ LUB STROIK BOŻONARODZENIOWY

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs na bożonarodzeniowe szopki. Wzięło w nim udział 29 osób. Prace były bardzo różnorodne i pomysłowe, wykonane dowolną techniką. Komisja wyróżniła 6 prac w dwóch kategoriach.

Najciekawsze ozdoby wykonali:

Więcej…
 
Mielecki Pływacki Mityng Świąteczny

Na mieleckiej pływalni Smoczka 17 grudnia 2016 r. odbył się coroczny Mielecki Mityng Świąteczny. W zawodach startowało prawie 100 zawodników z województw Podkarpackiego i Świętokrzyskiego, wśród nich zawodnicy klas pływackich naszej szkoły. Miejsca na podium z klasy czwartej wywalczyli (trener Joanna Rusek)

- Maja Zduńska I na 100 m stylem motylkowym i III na 100 m stylem  zmiennym

Więcej…
 
Sukcesy najmłodszych pływaków

Zakończyły się zmagania najmłodszych pływaków IKARA, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu (klasa IV i V) w roku 2016 w Podkarpackiej Lidze dzieci 10-11 lat. Podczas I rundy, która odbyła się w Rzeszowie 8 października punkty zdobywali:

Więcej…
 
Zaprszenie: Orszak Trzech Króli

Zapraszamy do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się dnia 06.01.2017. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10:30 w parafii Ducha Świętego na Borku.

Przemarsz w orszaku na Starówkę.

Zakończenie ok. Godz. 14:00

Obowiązkowo czerwona peleryna na kurtkę.

Chłopcy mogą mieć tarcze, miecze. Korony są zapewnione dla uczestników marszu, otrzyma je każdy przed Mszą Świętą na Borku.

 
Konkurs Piosenki „Szczęśliwym być”

W dniu 8 grudnia w Kanie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Szczęśliwym być”. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Malinowski z kl.3a, Julia Bodziony z kl. 4d oraz Laura Jarosz z kl.4b.
W kategorii klas 1-3 Wojtek zajął I miejsce, a Laura III miejsce w kategorii klas 4-6.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Akcja „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” w SP6.

Dzień 16 grudnia 2016 roku był wyjątkowy dla naszej szkoły. Już od godziny 9.00 rozpoczęła się akcja „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie’. Pomysłodawczynią była pani Grażyna Kagan, mama jednej z uczennic. W specjalnym Krewbusie z RCKiK z Rzeszowa, który tego dnia stanął na szkolnym parkingu, pod okiem lekarzy i pielęgniarek krew oddało wielu rodziców, nauczycieli, sportowców, samorządowców. W tym czasie wszyscy uczniowie wzięli udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym pod hasłem: „Bezpieczne święta-umiem udzielać pierwszej pomocy i wiem, jak się zachować, aby pomóc innym”.

Więcej…
 
HISTORIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W dniu 16.12.2016r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie w j.angielskimpt: „ The story of Santa Claus”. Wystąpili w nim uczniowie kl. IIIe oraz IId pod kierunkiem p. Anny Majochy nauczycielki j.angielskiego.

Młodzi aktorzy świetnie władali j.angielskim i doskonale wcielili się w powierzone im role. Niezwykłego uroku dodała baśniowa sceneria wprowadzająca w magię świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie spodobało się nie tylko najmłodszym klasom, ale i starsi uczniowie oglądali je z przyjemnością i zachwytem.

red. A. Majocha

Więcej…
 
DZIECI Z DOMU DZIECKA W SKOPANIU Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu od kilku lat utrzymuje kontakt z Domem Dziecka w Skopaniu. Dzięki hojności naszych uczniów i ich rodziców corocznie możemy podarować dzieciom świąteczne prezenty. W tym roku zaprosiliśmy małych mieszkańców Domu Dziecka do naszej szkoły. Po zwiedzeniu świetlicy, biblioteki i sal lekcyjnych dzieci otrzymały upominki. Były to talerze (około 160 sztuk), tak potrzebne do wyposażenia aneksów kuchennych, kubki, ręczniki, środki czystości i oczywiście słodycze. Dzieci otrzymały również puzzle, klocki „Cobi”, a także bombki i choinki wykonane przez podopiecznych świetlicy szkolnej.

W tym roku zebraliśmy 915 złotych!!!! Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły. Umiecie dzielić się z potrzebującymi pomocy!!!!

DZIĘKUJEMY!!!!!!

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Kodowanie i Robotyka

apr.jpg

Jesteśmy na ...

Cyfrowa szkoła

O szkole

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting