Trwa nabór do klas sportowych o profilu siatkarskim i pływackim.                  
Nabór do klas sportowych

 
Powołanie do kadry województwa

Miło nam poinformować, że 8 dziewcząt rocznik 2003 będące uczennicami VI klasy Szkoły Podstawowej nr 6 zostały powołane do szerokiej kadry województwa podkarpackiego. Są to: Marta Nowińska, Szkutnik Sandra, Gołąb Aleksandra, Zemmel Aleksandra, Jamróz Martyna, Janów Aleksandra, Anwar-Ćwiok Sara. Dziewczęta oprócz obowiązkowych zajęć szkolnych (klasa siatkarska, trenerem Łukasz Dołowacki) trenują podnosząc swoje umiejętności siatkarskie  pod okiem trener Anny Wojtas. Gratulujemy!!!

 
II Międzyszkolny Konkurs z Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 22 marca odbył się pierwszy etap II Międzyszkolnego Konkursu z Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z największą ilością punktów: Jan Kuśnierz Vc, Kula MelisaVb oraz Mrozik Klaudia Ve oraz Paździor Wiktoria Vd. Gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim etapie naszego konkursu.


A. Brunecka

 

 
„Wielkanocna pisanka” - konkurs plastyczny

23 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wielkanocna pisanka”. Konkurs był adresowany do uczniów klas pierwszych i drugich. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie formy płaskiej przedstawiającej pisankę i ozdobienie jej dowolną techniką. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej oraz umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz świąteczne upominki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkoły. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były panie Beata Feret i Elżbieta Ciężadło.

Więcej…
 
Czar wielkanocnych pisanek

W dniu 23 marca został rozstrzygnięty konkurs na najwyższą palmę i największą pisankę wielkanocną. Wzięło w nim udział aż 111 uczniów z klas od I do VI. Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane, różnokolorowe i pomysłowe. Przede wszystkim wprowadziły świąteczny nastrój w szkole. Prace uczniów mogliśmy podziwiać na wystawie w holu szkoły. Organizatorzy, chcąc docenić wkład pracy uczniów, postanowili, że każdy uczestnik zostanie nagrodzony słodką niespodzianką. Oprócz tego wybrano szczególnie wyróżniające się palmy i pisanki.

Więcej…
 
Brawo pływacy Ikara

Kolejny udany start zanotowali młodzicy 12 i 13 lat, pływacy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec na rozgrywanych w dniach 19-20 marca 2016 roku na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 i 13 lat. W zawodach startowało 200 zawodników z 14 klubów województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Wśród drużyn młodzików 12 lat podopieczni trenerki Joanny Rusek w ogólnej klasyfikacji zajęli drugie miejsce, a młodzicy 13 lat podopieczni trenera Roberta Wieczorka trzecie miejsce.

Więcej…
 
Białe Kruki w akcji czyli o pewnej grze czytelniczej

Uczniowie klasy 6d, którzy przyjęli pseudonim Białe Kruki, w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego Między nami czytelnikami, który ma na celu aktywizowanie młodych czytelników do czytania. Kiedy tylko dowiedzieli się o zasadach kolejnego zadania, wybrali jednogłośnie do gry czytelniczej cykl Andrzeja Maleszki Magiczne drzewo. Okazało się bowiem, że większość uczniów przeczytała co najmniej kilka tomów, a niektórzy nawet wszystkie siedem części. Postanowiliśmy wciągnąć do naszej gry wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, a zgłosili się uczniowie klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. W formie zabawy fani Magicznego drzewa rywalizowali ze sobą o to, kto najlepiej zna historie powieściowe.

Więcej…
 
Ptasia stołówka, czyli o mądrym dokarmianiu ptaków

We czwartek 17 marca uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody na temat: „Ptasia stołówka, czyli o mądrym dokarmianiu ptaków.” Zajęcia poprowadzili wyjątkowi goście: panowie Janusz Wepsięć i Kamil Tuszyński pracownicy Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000-Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu. Podczas spotkania uczyliśmy się rozpoznawać ptaki, dowiedzieliśmy się, które z nich migrują i do jakich miejsc. Poznaliśmy również sposoby budowania gniazd przez ptaki. Dowiedzieliśmy się, jak im pomóc zagnieździć się w nowym miejscu, np. zakładając odpowiednie budki lęgowe oraz co stanowi podstawę pożywienia ptaków.

Na pamiątkę spotkania dostaliśmy wielofunkcyjny karmnik dla ptaków, więc od jesieni będziemy prowadzić obserwację oraz dokarmianie naszych skrzydlatych przyjaciół.

red. U. Tarnawska

 
Happy Easter – Wesołych Świąt

W dniu 21 marca został rozstrzygnięty konkurs językowo - plastyczny dla klas III na kartkę wielkanocną własnego projektu z życzeniami w języku angielskim. Spośród wielu ciekawych i pomysłowych prac jury wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Polak, drugie Piotr Kondrat i trzecie Izabela Michno. Martyna Wal i Olga Wal uzyskały wyróżnienie w naszym konkursie. Gratulujemy uczestnikom i życzymy wszystkim ciepłych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych.

A.Brunecka

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2016/2017

Przekaż 1%

Akademia Kodowania

Cyfrowa szkoła

O szkole

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

50-lecie szkoły

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting