Strona główna
Historia dla małego Polaka

W ramach realizacji programu „Poznaj ciekawą historię naszego kraju” w szkolnej świetlicy mgr Joanna Osnowska i mgr Bartosz Warzecha przeprowadzili cykl spotkań edukacyjnych. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych uczniów naszej szkoły z najważniejszymi faktami z historii Polski. Dzieci poznawały dzieje powstania Państwa Polskiego, dokonania królów: Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Jagiellonów i Stanisława Poniatowskiego. Uczestnicy przeżywali dramatyczne dzieje rozbiorów i powstań narodowych oraz odbudowy Polski przez Józefa Piłsudskiego. Przy wprowadzaniu treści zastosowano różne metody i środki dydaktyczne. Zwieńczeniem całości zajęć było słuchanie i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zajęcia podsumowujące hospitowała pani wicedyrektor mgr Elżbieta Wołoszyn.

Więcej…
 
Obserwacje nieba przez teleskop - to kolejna ciekawa lekcja przyrody

2.06.2015r. o godzinie 21 zainteresowani uczniowie pod opieką p. Renaty Pietrzyk wzięli udział w obserwacji nieba nad „Szóstką”. Te fascynujące  zajęcia odbyły się, dzięki pasji  i zaangażowaniu  p. Janusza Grzyba - nauczyciela gimnazjum  w Radomyślu Wielkim, który chętnie podzielił się swoją wiedzą  z naszymi uczniami. Niebo w tym dniu było bezchmurne, dzięki temu  uczniowie i ich rodzice zobaczyli przez teleskop takie planety jak: Wenus, Jowisza i   jego cztery księżyce oraz  Saturna z pięknymi pierścieniami. Dopełnieniem była obserwacja Księżyca  Ziemi w pełni z doskonale widocznymi kraterami. Jeśli chcecie wiedzieć jakie ciała niebieskie możecie zobaczyć  w danym miejscu na niebie, pobierzcie na swoje aparaty komórkowe bezpłatną aplikację SkyMap . Zachęcamy wszystkich do wspaniałej przygody z astronomią.

 

Więcej…
 
Ptaki drapieżne-niecodzienne żywe lekcje przyrody dla wszystkich uczniów naszej szkoły

Od 1-3.06.2015r. p. Grzegorz Laskowski  przeprowadził w SP6 zajęcia, dzięki którym uczniowie poznali  wiele ciekawych informacji o ptakach drapieżnych , ich zwyczajach i roli w środowisku naturalnym. Zobaczyli w locie i podziwiali z bliska: sowy, sokoła –pustułkę i jastrzębia .  Każde dziecko mogło również zrobić sobie zdjęcie z sową płomykówką. Żywe lekcje przyrody zorganizowały  nauczycielki przyrody: p. Renata Pietrzyk  i  p. Urszula Tarnawska. Wiadomości o ptakach znajdziecie na stronie www.ptakidrapiezne.pl

Więcej…
 
Klasa III f na wycieczce

Dnia 1 czerwca klasa lll f wraz z  wychowawcą Anną Dugiełło była na wycieczce w Inwałdzie, miejscowości słynącej z niezliczonej liczby atrakcji. Uczniowie zwiedzili Park Miniatur, w którym podziwiano m.in.: Wieżę Eiffla, Big Ben, Bazylikę św.Piotra, kompleks wenecki, azteckie świątynie, Stadion Narodowy, Colosseum i wiele innych sławnych miejsc świata.

Więcej…
 
Siatkarki SP6 Wicemistrzem Polski w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2015!!!
Nikt w Polsce tego się chyba nie spodziewal....
Po cichu liczyli na to jedynie trenerzy UKS Szostki Mielec, zawodniczki, rodzice...Trzy lata ciężkiej pracy z jednym celem- Mistrz Polski w  2015r.
Karolina Kulpa, Laura Duszkiewicz, Kinga Salach, Katarzyna Chrabąszcz, Liwia Działowska, Weronika Nycek, Julia Bogdan, Nicola Szwaja,  Alicja Wrażeń, Aleksandra Kędra, Julia Turczyn to skład drużyny, która przechodzi przez wszystkie etapy rozgrywek bez przegranej: Mistrz Mielca, Mistrz Powiatu, Mistrz Rejonu, Mistrz Województwa Podkarpackiego. Mecze , w ktorych sety niejednokrotnie kończyły się wynikiem 25:4.
Więcej…
 
Pływacy Ikara podbijali Berlin

W dniach od 22 - 25 maja pływacy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i Gim 2 w Mielcu przebywali na zawodach pływackich w Berlinie. Były to już 19 Międzynarodowe Zawody Pływackie klubu SG Neukolln i odbywały się na odkrytej 50 - metrowej pływalni w pięknym słońcu i przy błękitnym niebie.

W zawodach startowało ponad 700 zawodników a wśród nich oprócz 45 pływaków z Mielca, Śląsk Wrocław, Świdnica, Sokół Rzeszów, Shark Rudna i zawodnicy z Litwy i Chorwacji.

Więcej…
 
"Śpiewać każdy może"

W konkursie piosenki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z powiatu mieleckiego "Śpiewać każdy może" szkołę reprezentowała Agata Belcarz z klasy VI d, zdobywając wyróżnienie "Nagrodę Prezydenta". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczennicę przygotowała p. Alicja Jasińska.

 
Czas zielonych szkół- Murzasichle

Z nastaniem maja i czerwca uczniowie szóstki wyjeżdżają w różne miejsca Polski na zielone szkoły. Celem wyjazdów jest nie tylko zabawa i rozrywka ale też zdobywanie nowych doświadczeń, poznanie nieznanych zakątków naszej ojczyzny i jej historii, kontakt z naturą i przyrodą oraz integrowanie zespołu klasowego. Tak więc uczniowie klasy 3e i 4d mogli skorzystać z tej formy wypoczynku w Murzasichlu -miejscowości położonej niedaleko Zakopanego- dzięki organizatorowi pani Joannie Kołek.

Więcej…
 
Spotkanie z X muzą czyli o projekcie Kino szkoła

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-VI ponownie już wzięli udział w 4 edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej Kino Szkoła. Celem projektu jest pomoc nauczycielom w realizacji ważnych celów wychowawczych i profilaktycznych. Do współczesnego młodego człowieka czasem łatwiej  jest dotrzeć poprzez audiowizualne teksty kultury, dlatego nauczyciele naszej szkoły chętnie uczestniczą w tym projekcie. Filmy są dostosowane do wieku odbiorcy i najczęściej w ogóle nieznane szerokiej publiczności. Uczniowie są przygotowani do właściwego odbioru filmu dzięki prelekcji przeprowadzanej wcześniej przez animatorów projektu. Nauczyciele zaś otrzymują materiały dydaktyczne związane z tematyką filmową, które są pomocne w przeprowadzeniu lekcji języka polskiego, czy godziny wychowawczej. Tematyka proponowanych filmów wzrusza, śmieszy, ale też zmusza do refleksji i przemyśleń. Z pewnością warto polecić tę formę kontaktu kulturą i sztuką.

ek

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Szkoła Ratownictwa Medycznego

Akademia Kodowania

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

Cyfrowa szkoła

Szkola Odkrywców Talentów

Aktywna edukacja

50-lecie szkoły

Indywidualizacja

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting