Strona główna
Powiatowy Konkurs Plastyczny

 

Dnia 6 listopada 2014r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jadwigi Królowej w Mielcu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, wręczenie dyplomów i nagród podczas uroczystego spotkania w ramach VI edycji akcji „ Cały Powiat Czyta z Dziećmi” pod hasłem „Czas na zdrowie”. Zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane utwory literackie.
Więcej…
 
Kodowanie już rozpoczęte....

W klasach szóstych uczniowie rozpoczęli kodowanie w Scratchu. Przez najbliższe tygodnie będziemy zgłębiali tajniki programowania. Entuzjazm  uczniów  jest wielki. Równocześnie nasi młodsi koledzy z klasy IIIa pod opieką p. Marioli Drewniak i Ic pod opieką Elżbiety Ciężadło z zapałem tworzą swoje pierwsze projekty. Zapisy na zajęcia z programowania w Scratchu u p. Bożeny Lenartowicz.

 

Więcej…
 
Święto Niepodległości
W dniu 7 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klas. 4e i 6c pod opieką mgr Teresy Miąsik i mgr Anety Strokoń. Wszyscy obecni w ciszy i skupieniu brali udział w tej lekcji historii przedstawiającej czas rozbiorów, zrywy niepodległościowe i odzyskanie niepodległości. Uroczystość uświetnił występ chóru naszej szkoły wraz z opiekunem mgr Alicją Jasińską.

 

 
Uroczyste pasowanie na ucznia i sportowca
W dniu 22 października 2014 r.odbyła się uroczystość pasowania na ucznia i sportowca Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu. Ślubowanie złożyły dzieci z klas I oraz uczniowie z klas sportowych – IV e siatkarskiej i IV f pływackiej. W uroczystości wzięli udział: prezydent Mielca pan Janusz Chodorowski, prezydent pan Janusz Bieniek, dyrektor Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski, ksiądz proboszcz Kazimierz Czesak, przewodniczący Rady Rodziców pan Maciej Ochab, dyrektor SP 6 pan Grzegorz Tychanowicz, panie dyrektor Marzena Rybak i Elżbieta Wołoszyn, przedstawicielki Akademii Siatkówki, rodzice, nauczyciele i społeczność uczniowska.
Więcej…
 
Akademia Kodowania - zaczynamy już w listopadzie!

Już od listopada 2014 r. rozpoczyna się  Akademia Kodowania w naszej szkole. W ramach Akademii będziemy realizowali dwa projekty: Mistrzowie kodowania dla klas IV-VI oraz Koduj z klasą dla uczniów klas I - III. Mamy nadzieję, że do projektów dołączą  nauczyciele i rodzice. Będziemy uczyć się języka programowania. Udowodnimy, że nie tylko informatycy mogą pisać programy, tworzyć gry itd. Najciekawsze projekty uczniów będą dostępne w naszej bazie.

Więcej…
 
"Chcę Ci dać to, co najlepsze".

W dniu 23 października 2014 r. klasy VI uczestniczyły w innowacyjnym programie profilaktycznym z zakresu profilaktyki rówieśniczej, którego twórcą i propagatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Przemyśla.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać „Młodzieżowych Liderów Profilaktyki TPD” – ich pasje oraz sposób spędzania wolnego czasu, bez nałogów i uzależnień. Aktywnie brali udział w spotkaniu, gdyż z ogromnym zaangażowaniem włączali się w propozycje Liderów i próbowali swoich sił w: śpiewaniu, tańcach, chodzeniu po linie, akrobacjach z piłką, itd.

Więcej…
 
Pierwsze sukcesy najmłodszych pływaków
Jak co roku 10 i 11 letni pływacy rozpoczynają starty w Podkarpackiej Jesiennej Lidze Pływackiej.Pierwsza runda odbyła sie w Rzeszowie 4 października 2014r. Swoje pierwsze sukcesy osiągnęły Alicja Devile zdobywając 1 i 3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i dowolnym, Daria Kędzior zajmując 3 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz Samanta Kacwin również 3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym.
Więcej…
 
Indywidualne biegi przełajowe
Tegoroczne indywidualne biegi przełajowe cieszyły sie duza popularnoscia wsród uczniów naszej szkoły. Chetnych do sprawdzenie swoich umiejetnosci było 56 uczniów.Klasa 6 i 5 biegła na dystansie 1100 m a klasa 4 i 3 na dystansie 600 m.
Więcej…
 
Lekcja otwarta dla przedszkolaków
W dniu 1.10.2014r. w ramach współpracy z mieleckimi placówkami oświatowymi p. Anna Majocha i p. Aneta Strokoń zorganizowały i przeprowadziły lekcję otwartą z języka angielskiego dla grupy z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu. W trakcie zajęć dzieci mogły zapoznać się z najnowszymi technikami multimedialnymi stosowanymi podczas nauki języka angielskiego (tablica multimedialna). Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i dostarczyły mnóstwo wrażeń.

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

dziennik.jpg

Akademia Kodowania

akademia.jpg.jpg

Szkoła współpracy

logotyp.jpg

Program - owoce w szkole

owoce.jpg

Cyfrowa szkoła

indeks.jpg

Szkola Odkrywców Talentów

images.jpg

Aktywna edukacja

aktywna.jpg

50-lecie szkoły

frui.jpg

Indywidualizacja

efs.jpg

moodle

images.jpg

BIP

logo_glowne.jpg
sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting