XVI sesja Dziecięcej Rady Miasta Mielca.

Już po raz szesnasty 2 czerwca 2016 roku w Sali Posiedzeń  im. Jana Pawła II w Urzędzie Miasta Mielca odbyła się Dziecięca Rada Miejska. Tegoroczna sesja przebiegała pod hasłem: „Przyszłość Mielca nasza sprawą”. Spotkanie rozpoczął Prezydent Mielca pan Daniel Kozdęba. Złożył najmłodszym radnym życzenia z okazji Dnia Dziecka i przekazał prowadzenie uczennicom SP 6 Oli Gołąb i Marcie Nowińskiej. Wstępem do obrad była prezentacja multimedialna ze wszystkich dotychczasowych rad dziecięcych.  Niespodzianką dla wszystkich była obecność koleżanki, która prowadziła pierwsza radę, obecnie pani psycholog Marty Gałkowskiej.

Więcej…
 
Warsztaty dla rodziców

 

W dniu 13 czerwca 2016 roku odbędą się spotkaniaz rodzicami/ prawnymi opiekunami uczniów na temat: „Asertywności jako czynnika chroniącego w zapobieganiu uzależnieniom”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecką.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy po uprzednim ustaleniu terminu z pedagogiem szkolnym. red.B.Czarnota

 

 
Majowy koncert Śpiewaj i graj razem z nami

W dniu 20 maja br. w szkółce muzycznej „Pozytywka” w Mielcu odbyła się druga edycja koncertu pod hasłem „Śpiewaj i graj razem z nami”. W imprezie udział wzięli również uczniowie naszej szkoły: Alicja Mazur, Gabriela Chorązka, Roksana Kulawiec, Ewa Trybulec, Szymon Brzychcy z klasy 6a oraz zespół fletowy w składzie Dawid Hinzmann z klasy 5a, Wiktoria Bryk, Martyna Wiech z klasy 5e, Wiktoria Klich , Wojciech Kosiorowski z klasy 4e. Uczniowie z pasją zaprezentowali swoje ulubione utwory. Z wielkim zainteresowaniem oglądali bogaty zbiór pozytywek.

Więcej…
 
Laureaci konkursu plastycznego „Ziemia – nasza planeta’’

W dniu 19 maja br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu został rozstrzygnięty Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ziemia – nasza planeta”. Na konkurs wpłynęło 91 prac ze wszystkich mieleckich szkół. Prace oceniane były w trzech grupach wiekowych: klasy pierwsze, klasy drugie i trzecie. Troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu. W grupie wiekowej klas drugich 1. miejsce zdobyła Kornelia Ciemięga (opiekun pani Elżbieta Kwiecień). W grupie wiekowej klas trzecich 2. miejsce zajęła Maria Żmuda, a 3. miejsce Oliwia Miga (opiekun pani Dorota Kaławaj). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Sezon zielonych szkół rozpoczęty…

W dniach od 9 do 13 maja uczniowie klas 4e i 6a wraz z opiekunami byli na zielonej szkole w Górach Świętokrzyskich. Podczas naszego wyjazdu zobaczyliśmy kopalnie kamienia pasiastego w Krzemionkach oraz Zwierzyniec w Bałtowie. Zdobyliśmy najwyższy szczyt –Łysicę i weszliśmy szlakiem mamucich jodeł na Łysą Górę. Zwiedziliśmy klasztor i muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu, a później Drogą królewską wróciliśmy do Nowej Słupi. Przeżyliśmy wspaniałą lekcję geologii w Muzeum Skamieniałości oraz ciekawe warsztaty w Centrum Kultury i Archeologii. Zobaczyliśmy rodzinny Dom Stefana Żeromskiego w Ciekotach, przepiękny kościółek w Tarczku z XI wieku oraz podeszliśmy do dębu zwanego Bartkiem w Zagnańsku.

Więcej…
 
Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci

Najmłodsi pływacy Ikara Mielec zakończyli wiosenne zmagania w Pdkarpackiej Lidze Dzieci 10 i 11-letnich. Podczas III rund zdobywali punkty walcząc z 11 klubami z podkarpacia. W ostatecznej klasyfikacji wywalczyli 3 miejsce przegrywając z Motyl Stalowa Wola oraz UKP Gryf Debica. Największą ilość punktów zdobył Igor Ertanowski oraz Gabriela Barnaś i Samanta Kacwin .Swoje punkty dorzucili również Patrycja Kokoszka, Alicja Divile, Bryk Wiktoria, Gruszecka Wiktoria, Trojnacka Oliwia, Hubert Ostrowski, Liberto Marcinek, Żuczek Pawel, Lodarski Maksymilian, Turczyn Aleksandra i Adamska Laura.

Więcej…
 
SP 6 trzecim zespołem w woj. podkarpackim

Nasze uczennice zajęły III miejsce w Finałowym Turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej który odbył się w dniu 17.05.2016 w Jaśle. W finale wystąpiły drużyny z SP Krasne, MZKS Strzyżòw, SP 6 Mielec oraz gospodarz SP 4 Jasło. Pierwszą parę pòłfinałowá stanowiły zespoły ze Strzyżowa i Krasnego, drugà zaś SP 6 Mielec i SP 4 Jasło. Pierwszy pòłfinał wygrywa zespół MZKS Strzyżòw 2-1, natomiast w drugim pòłfinale przegrywamy po zaciętym boju z gospodarzem a pòźniej jak się okazuje triumfatorem tych rozgrywek SP4 Jasło 1-2. Pozostaje nam tylko walka o 3 miejsce. W walce o brązowe medale zdecydowanie pokonujemy zespół SP Krasne 2-0 i zajmujemy 3 miejsce wśród najlepszych zespołów w mini siatkówce w województwie podkarpackim.

Więcej…
 
Zawody lekkoatletyczne

We wtorek 17 maja i czwartek 19 maja na stadionie MOSIR w Mielcu miały miejsce finały powiatowe w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym.

W zawodach tych bardzo dobrze wypadli chłopcy w czwórboju, którzy drużynowo zajęli pierwsze miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego, a K Jaworski okazał się najlepszym zawodnikiem indywidualnie. Dziewczęta w tej kategorii zajęły VI miejsce.

 

Więcej…
 
Wygrywamy Ligę Miejską :-))

W lidze miejskiej wzięły udział drużyny : SP 3, SP 9, SP 6, SP 1, SP 13. Turniej trwał od października do maja i drużyny grały ze sobą mecz i rewanż. Drużyna SP 6 Mielec okazała się najlepszym zespołem wygrywajàc wszystkie mecze, sà to uczennice klasy sportowej które trenują pod okiem swojego trenera i nauczyciela Łukasza Dołowackiego. Trener w trakcie trwania ligi miał do dyspozycji 14 uczennic klasy sportowej. Ideą grania w lidze było dać szanse na pokazanie się w polu gry szerokiemu składowi a przede wszystkim ogranie jak największej liczby zawodniczek. Miło ròwnież poinformować iż aż 7 dziewcząt dostało powołania na konsultacje kadry wojewódzkiej młodziczek rocznika 2003. Najlepsza zawodniczką turnieju MVP została ALEKSANDRA JANÒW.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Jesteśmy na ...

Akademia Kodowania

Cyfrowa szkoła

O szkole

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

50-lecie szkoły

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting