Strona główna
Przedszkolaki zwiedzały naszą szkołę

Dzieci z grupy 01 Przedszkola Miejskiego nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu z nauczycielką Dorotą Chrabąszcz uczestniczyły w lekcji nauczania zintegrowanego w klasie Ia. Lekcja przeprowadzona została przez p. Agnieszkę Drozdowską. Przedszkolaki zwiedziły szkołę; bibliotekę, świetlicę, rozmawiały z panią higienistką. W rolę przewodnika po szkole wcieliła się p. Dorota Łaz. Dzieci brały udział w lekcji informatyki w klasie 6C. Wiele ciekawych informacji przekazała dzieciom pani Bożena Lenartowicz. Przedszkolaki zafascynowane były tablicą interaktywną.

 

zobacz galerię>>
 
Akademia kodowania - kartki świąteczne

Od listopada w naszej szkole prowadzone są zajęcia z kodowania w Scratchu. Obliczyliśmy, że co piąty uczeń naszej szkoły już koduje. Do tej pory uczniowie poznali środowisko Scratcha, zaczęli pisać własne skrypty. W ostatnim tygodniu  tworzyliśmy multimedialne kartki świąteczne. Twórcami są uczniowie od klas I do VI.

Wszystkie kartki można oglądać:  scratch.mit.edu/studios/686274/

Ps. Dziękujemy za życzenia od twórców projektu "Mistrzowie Kodowania". Prezent świąteczny dotarł -  szkoda, że w kawałkach.

Więcej…
 
Niepokonani
Po raz kolejny reprezentacja SP nr 6 zwyciężyła w Mikołajkowych Zawodach organizowanych przez MOSiR na pływalni. Druzyna klas I-III w składzie Jan Gancarz, Ochalik Filip, Lodarski Kacper, Bogdan Nadia, Bogdan Daria, Warchałowska Dominika byla niepokonana w wyławianiu płetw, nurkowaniu, meczu w przerzucaniu piłeczek itp.
Drużyna klas IV-VI miała trudniejsze konkurencje m.in.holowanie kolegi na czas, najdłuższy dystans przepłynięty pod wodą, sztafeta 6X25 m.I tu również reprezentacja w składzie :Kokoszka Patrycja, Gancarz Julia, Rusek Patrycja, Ostrowski Hubert, Krężel Bartłomiej, Labak Krystian nie dała szans innym drożynom
 
Wojewódzki konkurs z matematyki

Trwają konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Znamy już wyniki etapu rejonowego konkursu z matematyki. Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się uczennica klasy 6e Nicola Szwaja (opiekun p.Tadeusz Pezda).

Etap wojewódzki odbędzie się w Rzeszowie 17 stycznia 2015 roku. Serdecznie gratulujemy Nicoli już osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!!!!!!

 
Mikołajki

5 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Spotkał się z uczniami klas młodszych w sali gimnastycznej. Dzieci z radością przywitały dostojnego gościa. Święty Mikołaj w asyście swojej świty, obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Nie zapomniał o dzieciach ze świetlicy szkolnej. Przywiózł im klocki firmy „COBI”, zabawki, gry planszowe i stół do tenisa. Dzisiejszy dzień zostanie na długo w sercach uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 
Warsztaty "Profilaktyka zachowań ryzykownych"

W dniu 16 grudnia 2014 r. w godzinach od 1530 do 1615 odbędą się warsztaty dla rodziców na temat „Profilaktyki zachowań ryzykownych” prowadzone przez panią psycholog Ewę Pohorecką. Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy. Istnieje również możliwość indywidualnych konsultacji z panią psycholog po uprzednim ustaleniu terminu z panią pedagog Beatą Czarnotą.

 
Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

W sobotę i w niedzielę /29-30 listopada/ na pływalni w Ropczycach odbyły się „Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu” w kategorii młodzików i juniorów. W zawodach wzięło udział ponad 156 młodych pływaków z 16 klubów z naszego województwa. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się młodzi pływacy Ikara Mielec zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Zdobyli w sumie 55 medali/w tym 26 złotych, 20 srebrnych i 9 brązowych/. Indywidualnie tytuł najlepszej zawodniczki /decydował jeden najlepszy wynik przeliczony na punkty wielobojowe/ wywalczyła:

Więcej…
 
Mikołajkowe pływanie

Najmłodsi zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec , uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu zakończyli tegoroczną Podkarpacką Ligę Dzieci zawodami 6 grudnia w Stalowej Woli. Po trzech rundach pływacy IKARA zakończyli rywalizację na trzecim miejscu ustępując zespołom z Rzeszowa i Stalowej Woli, ale wyniki uzyskane na poszczególnych dystansach  napawają optymizmem na przyszłoroczną edycję ligi.

Najlepszą zawodniczką całej edycji zdobywając puchar i nagrodę rzeczową, została podopieczna trenera Roberta Wieczorka, Julia Gancarz, której w wyścigu 50 m st. motylkowym zabrakło tylko 4 dziesiąte sekundy do nowego rekordu Okręgu, należącego od 10 lat do zawodniczki Bobrów Dębica. Julia została też najlepszą zawodniczką tejże trzeciej edycji ligi.

Więcej…
 
O puchar burmistrza Ropczyc

W sobotę 22 listopada 2014 r. odbyły się tradycyjne /rozgrywane po raz dziesiąty/ „Zawody o puchar Burmistrza Ropczyc”.  W zawodach wzięło udział ponad 200 młodych pływaków z 13 klubów z Podkarpacia i Małopolski oraz jeden z Ukrainy. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się młodzi pływacy Ikara Mielec zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Zdobyli w sumie 39 medali / 17 złotych, 9 srebrnych i 13 brązowych/.

Indywidualnie tytuł najlepszego zawodnika /decydowała suma punktów wielobojowych uzyskana w dwóch najlepszych startach/ w poszczególnych kategoriach wiekowych wywalczyło 5 pływaków Ikara Mielec:

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Akademia Kodowania

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

Cyfrowa szkoła

Szkola Odkrywców Talentów

Aktywna edukacja

50-lecie szkoły

Indywidualizacja

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting