Strona główna
Spotkanie z leśniczym

W poniedziałek 5 października uczniowie klas drugich i trzecich, uczący się w budynku przy ulicy Biernackiego, spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa Mielec. Podczas spotkania leśniczy ciekawie opowiadał o drzewach i roślinach występujących w naszych lasach oraz o zagrożeniach, jakie czyhają na las. Spotkania takie maja na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej lasów i ekologii, a w szczególności wzbudzenie wrażliwości młodych obywateli na otaczającą nas przyrodę i jej potrzeby. red. M.M

Więcej…
 
Jestem SMART!. Dzień Technologii w szkole

13 października 2015 r. ogłosiliśmy Dniem Technologii w naszej szkole. Uczniowie  udowodnili, że są SMART! Za zadanie mieli odczytać swoimi smartfonami i tabletami zakodowane informacje. Tym razem były to pytania ułożone przez nauczycieli przyrody. Odpowiedzi na nie należało wysłać mailem  do nauczyciela, za które czeka miła niespodzianka. Ta forma zabawy połączona z nauką wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, co można zobaczyć w galerii zdjęć.

Więcej…
 
Uczeń na lekcji WF-u też może być SMART!

Uczennice z klasy 5e i 6g o profilu siatkarskim zapoznały się podczas lekcji wychowania fizycznego z aplikacją Endomondo dostępną na urządzenia mobilne.

Czym jest Endomondo? Jest to aplikacja przeznaczona dla osób uprawiających sport, które chcą mierzyć dystanse, czas treningów i porównywać swoje osiągnięcia z innymi użytkownikami smartfonów. Nasze siatkarki podczas treningów sprawdzały odległość, którą przebiegły, czas i spalone kalorie. Na mapie mogły też sprawdzić przebytą trasę. Zajęcia świetnie wpisały się w Dzień Technologii, który obchodziliśmy w naszej szkole.

red. A. Gliwa

 

 
Z technologią za pan brat

W związku z rozpoczynającym się tygodniem technologii uczniowie klasy II f rozpoczęli cykl zajęć, których celem będzie pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać tablety w różnych sytuacjach- nie tylko do zabawy ale i do nauki. Pierwszymi zajęciami była lekcja w terenie „W poszukiwaniu jesieni”.

red. M.Pieróg

 

Więcej…
 
Dzień Technologii w SP 6

13 października ogłaszamy Dniem Technologii w SP 6. Przynieście do szkoły swoje smartfony, tablety. Zainstalujcie aplikację code QR. Czeka Was miła niespodzianka. Udowodnimy, że my też jesteśmy SMART! Dlaczego SMART? SMART, czyli:

Sprytny Mobilny Aktywny Rozsądny Technologicznie Zakręcony

- taki właśnie powinien być uczeń nowoczesnej szkoły!

Weź udział w konkursie Jestem Smart, więcej informacji na stronie:

http://www.smart.itwedukacji.pl/idea-konkursu/

 

 
Europejski Tydzień Kodowania

Rusza trzecia edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania! Od 10 do 18 października 2015 r. miliony dzieci, młodzieży, dorosłych, rodziców, nauczycieli, przedsiębiorców i decydentów ponownie spotkają się w całej Europie na imprezach i w klasach, aby uczyć się kreatywnego programowania.

Nasza szkoła również bierze udział w tym projekcie. Zaznaczyliśmy to na  mapie wydarzeń pod nazwą „Szóstka koduje”. Podczas tego tygodnia uczniowie klas IV – VI na zajęciach komputerowych będą uczyć się kodowania. Mam nadzieję, że te lekcje zachęcą uczniów do czynnego udziału w Akademii Kodowania, która powstała rok temu. Warsztaty odbywać się będą w poniedziałki od 1420 – 16. Wszystkie zapytania i zgłoszenia proszę składać u p. Bożeny Lenartowicz.

 

 
Podziękowania

 
Konkurs na "Najbardziej pomysłowy Różaniec"

„Módlcie się, módlcie się wiele,

każdego dnia odmawiajcie Różaniec"  Jan Paweł II

Październik jest miesiącem modlitw z różańcem. Dlatego we wrześniu został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie jak najbardziej pomysłowego różańca. W konkursie wzięły udział dzieci uczące się w naszym budynku szkolnym oraz w Gimnazjum nr 1. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykle ciekawymi pomysłami. Od 1 października uczniowie przynosili wykonane przez siebie sznury różańcowe.

 

Więcej…
 
Gród Słowian w Stobiernej

Dnia 2 października roku pańskiego 2015 klasy IV c i IV e Gród Słowian w Stobiernej zwiedziły, żywą lekcję historii odbyły, na warsztatach u kowala były, z łuku postrzelały, tkać się nauczyły, ognisko na kiełbaski zapaliły, a na koniec gigantyczne owady w Centrum Edukacji Ekologicznej zobaczyły. Dzień na świeżym powietrzu mile spędziły, pięknej pogody zażyły i z bagażem wrażeń szczęśliwie do Mielca wróciły.

Red. A.Brunecka

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Szkoła Ratownictwa Medycznego

Akademia Kodowania

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

Cyfrowa szkoła

Szkola Odkrywców Talentów

Aktywna edukacja

50-lecie szkoły

Indywidualizacja

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting