W zdrowym ciele zdrowy duch!

W dniu 24 maja br. na terenie świetlicy odbyły się zajęcia prozdrowotne. Mały one na celu kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania wśród dzieci oraz poznanie znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Specjalnym gościem na zajęciach była dietetyk pani M. Koperska, która podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zwieńczeniem spotkania było zorganizowanie dzień później zajęć kulinarnych „Wiosenna, zdrowa kanapka”.

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce – 2 medale Macieja Kaźmierskiego

Pierwszy po prawejRewelacyjnie spisał się uczeń klasy VI „d” Maciej Kaźmierski zdobywając 2 brązowe medale w Mistrzostwach Polski Młodzików w szermierce rozegranych w Sosnowcu w dniach 4-5 czerwca br. Zawody odbywały się w jednej z trzech kategorii broni – szpadzie.

Pierwszy medal Maciek wywalczył indywidualnie zdobywając 3 miejsce spośród 109 startujących zawodników w kategorii młodzików (urodzeni w latach: 2002 – 2005).

Więcej…
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY KLAS TRZECICH

31.05.2016 w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu odbył się Miejski Konkurs Polonistyczny Klas Trzecich. Uczestniczyło w nim 28 uczniów reprezentujących mieleckie szkoły. Dzieci zmagały się z dyktandem i testem sprawdzającym czytanie ze zrozumieniem. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostaliuczniowie naszej szkoły: Sonia Zuba i Kacper Paduch z kl. III e. Ich opiekunem była pani Dorota Narowska.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
Wojewódzki etap konkursu historycznego

Rozstrzygnięty został wojewódzki etap Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.” Uczestnicy tych zawodów muszą wykazać się ogromną wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego, znajomością broni, architektury obronnej, muzyki, pieśni, malarstwa historycznego.

Z radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata konkursu. Są to: Julia Gancarz, uczennica klasy VI f oraz Maciej Kaźmierski i Mikołaj Maksoń z klasy VI d.

Serdeczne gratulacje!

 

 
Sukcesy Emilki w konkursach wojewódzkich!

Emilka Forczek, uczennica klasy VI f po raz kolejny uczestniczyła w konkursie organizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie pod hasłem „Namaluj historię dziadków”. Praca Emilki okazała się najlepsza w województwie! Emilka zajęła I miejsce wśród uczniów klas IV – VI.

Sukcesem okazał się udział Emilki w XIII edycji konkursu "Nauka z komputerem", w którym zajęła III miejsce w województwie. Tematem obecnej edycji było "Programowanie z komputerem". Serdeczne gratulacje!

 

 
XVI sesja Dziecięcej Rady Miasta Mielca.

Już po raz szesnasty 2 czerwca 2016 roku w Sali Posiedzeń  im. Jana Pawła II w Urzędzie Miasta Mielca odbyła się Dziecięca Rada Miejska. Tegoroczna sesja przebiegała pod hasłem: „Przyszłość Mielca nasza sprawą”. Spotkanie rozpoczął Prezydent Mielca pan Daniel Kozdęba. Złożył najmłodszym radnym życzenia z okazji Dnia Dziecka i przekazał prowadzenie uczennicom SP 6 Oli Gołąb i Marcie Nowińskiej. Wstępem do obrad była prezentacja multimedialna ze wszystkich dotychczasowych rad dziecięcych.  Niespodzianką dla wszystkich była obecność koleżanki, która prowadziła pierwsza radę, obecnie pani psycholog Marty Gałkowskiej.

Więcej…
 
Warsztaty dla rodziców

 

W dniu 13 czerwca 2016 roku odbędą się spotkaniaz rodzicami/ prawnymi opiekunami uczniów na temat: „Asertywności jako czynnika chroniącego w zapobieganiu uzależnieniom”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecką.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy po uprzednim ustaleniu terminu z pedagogiem szkolnym. red.B.Czarnota

 

 
Majowy koncert Śpiewaj i graj razem z nami

W dniu 20 maja br. w szkółce muzycznej „Pozytywka” w Mielcu odbyła się druga edycja koncertu pod hasłem „Śpiewaj i graj razem z nami”. W imprezie udział wzięli również uczniowie naszej szkoły: Alicja Mazur, Gabriela Chorązka, Roksana Kulawiec, Ewa Trybulec, Szymon Brzychcy z klasy 6a oraz zespół fletowy w składzie Dawid Hinzmann z klasy 5a, Wiktoria Bryk, Martyna Wiech z klasy 5e, Wiktoria Klich , Wojciech Kosiorowski z klasy 4e. Uczniowie z pasją zaprezentowali swoje ulubione utwory. Z wielkim zainteresowaniem oglądali bogaty zbiór pozytywek.

Więcej…
 
Laureaci konkursu plastycznego „Ziemia – nasza planeta’’

W dniu 19 maja br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu został rozstrzygnięty Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ziemia – nasza planeta”. Na konkurs wpłynęło 91 prac ze wszystkich mieleckich szkół. Prace oceniane były w trzech grupach wiekowych: klasy pierwsze, klasy drugie i trzecie. Troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu. W grupie wiekowej klas drugich 1. miejsce zdobyła Kornelia Ciemięga (opiekun pani Elżbieta Kwiecień). W grupie wiekowej klas trzecich 2. miejsce zajęła Maria Żmuda, a 3. miejsce Oliwia Miga (opiekun pani Dorota Kaławaj). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Jesteśmy na ...

Akademia Kodowania

Cyfrowa szkoła

O szkole

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

50-lecie szkoły

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting