DBAMY O NASZE ZDROWIE - POGADANKA Z HIGIENISTKĄ SZKOLNĄ W ŚWIETLICY

Jak długo myć zęby? Czy sport to naprawdę zdrowie? Jak ważny jest sen? : na te i wiele innych pytań zadawanych przez dzieci, szczegółowo udzieliła odpowiedzi higienistka szkolna pani Marzena Siembab.

Spotkanie miało na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej, podkreślenie znaczenie ruchu dla prawidłowego rozwoju człowieka. Zajęcia zorganizowały panie: Anna Łączak, Joanna Osnowska.

Red. : A. Łączak, J. Osnowska.

 

 

 
Oliwia Trojnacka najlepsza w województwie

Na pływalni w  Krośnie odbyły się 28 maja 2018 roku Finały Igrzysk Wojewódzkich Dzieci w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym zarówno dziewcząt jak i chłopców oraz wyścigi indywidualne na 50 m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Indywidualnie najlepsza była pływaczka klasy VI f Oliwia Trojnacka zwyciężając w wyścigu 50 m stylem motylkowym, a na miejscu drugim uplasował się na 50 m stylem grzbietowym Paweł Żuczek.

Więcej…
 
Finał „Drużyny Energii” dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu

W listopadzie młodzież z naszej szkoły przystąpiła do pierwszej edycji projektu „Drużyna Energii”. „Drużyna energii” to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mieli ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.

Więcej…
 
"ŚWIETLIKI RUSZAJĄ W KOSMOS"
W ramach podsumowania tygodniowgo cyklu zajęć nt "My świetiki ruszamy w kosmos" wychowankowie świetlicy wykonali kosmicznie piękne, przestrzenne rakiety. Wprowadzeniem w tematykę była prezentacja multimedialna "Prawdziwy kosmos". Podczas wykonywania prac panowała miła i serdeczna atmosfera, której towarzyszyła "kosmiczna muzyka". Zajęcia prowadziły panie: A. Łączak, J. Osnowska.
Red.  A. Łączak, J. Osnowska
Więcej…
 
XI Liga Strzelecka
W dniu 13.05.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w XI spotkaniu  Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6  reprezentowała uczennica klasy III ag JADWIGA DUSZKIEWICZ, która uzyskała 88 punktów na 100 możliwych do zdobycia.
Było to przedostatnie spotkanie w ramach mieleckiej ligi strzeleckiej. Podsumowanie -  wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych połączone z ostatnimi zawodami strzeleckimi odbędzie się 10.06.2018 r.
Wyniki zawodów strzeleckich można sprawdzać na stronie:

www.strzelaniemielec.pl/ligamlodziezy.html

 
II etap Miejskiego Konkursu Historycznego

10.05.18 odbył się w SP3 II etap międzyszkolny Miejskiego Konkursu Historycznego. Laureaci z naszej szkoły to:

Wiktoria Klich kl. VI e

Julia Kilian kl. VI e

Dominika Warchałowska kl. VI e

Opiekun uczniów: mgr Bartosz Warzecha

 
Pływacy najlepsi na Podkarpaciu

Już po raz drugi z rzędu młodzi pływacy MKS „IKAR” Mielec, uczniowie klasy IV Mistrzostwa Sportowego i klasy V pływackiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu okazali się najlepsi w województwie podkarpackim. Zawody rozegrano w Kolbuszowej 19 maja i była to III kończąca runda zawodów Podkarpackiej Ligi Dzieci 11-12 lat, edycja Wiosna 2018.

Więcej…
 
"Każdy pomóc może"

Świetlica Szkolna organizuje zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka "Hanka" w Dębicy.Mile widziane są słodycze (z dłuższym terminem ważności) oraz środki higieniczne (szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów, dezodoranty itp.)

 

Akcja trwa do końca miesiąca.

Dary można składać na świetlicy szkolnej.

 

 

 
Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku

W dniu  30.04.2017 r.  na 4. i 5. godzinie lekcyjnej odbyła się przy ulicy Biernackiego akademia z okazji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Multimedialny program artystyczny na tę uroczystość  przygotowali uczniowie z klasy II bg i II ag pod kierunkiem pani Urszuli Stygi. Scenografię przygotowała pani Dorota Łaz. Uroczystość miała na celu uświadomienie młodzieży, że Konstytucja majowa była bardzo ważna. Przywracała szacunek dla państwa, a także stała się ogromnie ważną spuścizną na długie lata niewoli.

Urszula Styga

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting