W dniach od 19 września do 3 października w szkole prowadzona jest ewaluacja zewnętrzna problemowa w zakresie wymagania: Uczniowie są aktywni.         22 września (czwartek) odbędzie się zbiórka baterii, nakrętek, butelek PET          
Szkolne Koło „Caristas”

Szkolne Koło „Caritas” pod opieką Pani Anny Wodniak oraz księdza Tomasza Abrama – opiekuna „Caritasu” Parafialnego -zorganizowało zbiórkę środków czystości. Jak zawsze można było liczyć na czułe serca naszych uczniów. Członkowie Koła przez tydzień zbierali dary. Do akcji włączyły się klasy uczące się w budynku Gimnazjum nr 1. Zebrane środki czystości są dowodem na to, że nasi wychowankowie są wrażliwi i chętni do pomocy potrzebującym.Wszystkie dary zostały przekazane do Parafialnego „Caritasu”.

red. Anna Woźniak

 
Powiatowy Konkurs na Plakat Promujący Czytelnictwo

W dniu 8 czerwca br. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu wręczone zostały nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego na Plakat Promujący Czytelnictwo. W konkursie wzięło udział 607 uczniów z 33 szkół z miasta Mielca oraz powiatu mieleckiego. Miło nam poinformować, iż 1. miejsce zajęła Agata Kozak (opiekun pani Marta Załucka), a wyróżnienie zdobyła Amelia Zasowska (opiekun pani Dorota Kaławaj). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
Matematyczny sukces Filipa

W dniu 13 maja br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Uczeń klasy 3c Filip Ochalik zajął 2. miejsce. Opiekunem chłopca była pani Dorota Kaławaj. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
W zdrowym ciele zdrowy duch!

W dniu 24 maja br. na terenie świetlicy odbyły się zajęcia prozdrowotne. Mały one na celu kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania wśród dzieci oraz poznanie znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Specjalnym gościem na zajęciach była dietetyk pani M. Koperska, która podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zwieńczeniem spotkania było zorganizowanie dzień później zajęć kulinarnych „Wiosenna, zdrowa kanapka”.

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce – 2 medale Macieja Kaźmierskiego

Pierwszy po prawejRewelacyjnie spisał się uczeń klasy VI „d” Maciej Kaźmierski zdobywając 2 brązowe medale w Mistrzostwach Polski Młodzików w szermierce rozegranych w Sosnowcu w dniach 4-5 czerwca br. Zawody odbywały się w jednej z trzech kategorii broni – szpadzie.

Pierwszy medal Maciek wywalczył indywidualnie zdobywając 3 miejsce spośród 109 startujących zawodników w kategorii młodzików (urodzeni w latach: 2002 – 2005).

Więcej…
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY KLAS TRZECICH

31.05.2016 w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu odbył się Miejski Konkurs Polonistyczny Klas Trzecich. Uczestniczyło w nim 28 uczniów reprezentujących mieleckie szkoły. Dzieci zmagały się z dyktandem i testem sprawdzającym czytanie ze zrozumieniem. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostaliuczniowie naszej szkoły: Sonia Zuba i Kacper Paduch z kl. III e. Ich opiekunem była pani Dorota Narowska.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
Wojewódzki etap konkursu historycznego

Rozstrzygnięty został wojewódzki etap Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.” Uczestnicy tych zawodów muszą wykazać się ogromną wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego, znajomością broni, architektury obronnej, muzyki, pieśni, malarstwa historycznego.

Z radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata konkursu. Są to: Julia Gancarz, uczennica klasy VI f oraz Maciej Kaźmierski i Mikołaj Maksoń z klasy VI d.

Serdeczne gratulacje!

 

 
Sukcesy Emilki w konkursach wojewódzkich!

Emilka Forczek, uczennica klasy VI f po raz kolejny uczestniczyła w konkursie organizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie pod hasłem „Namaluj historię dziadków”. Praca Emilki okazała się najlepsza w województwie! Emilka zajęła I miejsce wśród uczniów klas IV – VI.

Sukcesem okazał się udział Emilki w XIII edycji konkursu "Nauka z komputerem", w którym zajęła III miejsce w województwie. Tematem obecnej edycji było "Programowanie z komputerem". Serdeczne gratulacje!

 

 
XVI sesja Dziecięcej Rady Miasta Mielca.

Już po raz szesnasty 2 czerwca 2016 roku w Sali Posiedzeń  im. Jana Pawła II w Urzędzie Miasta Mielca odbyła się Dziecięca Rada Miejska. Tegoroczna sesja przebiegała pod hasłem: „Przyszłość Mielca nasza sprawą”. Spotkanie rozpoczął Prezydent Mielca pan Daniel Kozdęba. Złożył najmłodszym radnym życzenia z okazji Dnia Dziecka i przekazał prowadzenie uczennicom SP 6 Oli Gołąb i Marcie Nowińskiej. Wstępem do obrad była prezentacja multimedialna ze wszystkich dotychczasowych rad dziecięcych.  Niespodzianką dla wszystkich była obecność koleżanki, która prowadziła pierwsza radę, obecnie pani psycholog Marty Gałkowskiej.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Jesteśmy na ...

Akademia Kodowania

Cyfrowa szkoła

O szkole

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

50-lecie szkoły

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting