Od 4 do 6 marca 2015 r. - rekolekcje wielkopostne.      Program rekolekcji na stronie szkoły.          
Strona główna
TIK na lekcjach w klasie pierwszej "f".

Od grudnia 2014 roku klasa If rozpoczęła cykl zajęć z wykorzystaniem TIK na lekcjach. Na zajęciach wykorzystywana będzie przenośna pracownia multimedialna, którą szkoła otrzymała w ramach projektu"Cyfrowa szkoła". Wykorzystywanie narzędzi TIK podczas zajęć lekcyjnych pozwoli uczniom doskonalić umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, zwiększy kreatywność. Za nami pierwsze lekcje - uczniom bardzo podobała się praca na komputerach z funkcją tabletu.

Więcej…
 
Kodowanie nie jest trudne!

W klasach Ic i IIIa trwają zajęcia z kodowania w zakresie projektu „Koduj z klasą”. Uczniowie poznali podstawy kodowania i przekonali się, że to wcale nie jest trudne! Z zapałem tworzą swoje pierwsze animacje, eksperymentują. Coraz pewniej stosują własne rozwiązania i posługują się możliwościami, które daje im program Scratch. Przed świętami tworzyli kartki świąteczne. Niektóre zostały zamieszczone w „Szkolnym studio”. Uczniowie pracują pod opieką pani E. Ciężadło i M. Drewniak.

 

Więcej…
 
Konkurs szopek, choinek i stroików Bożonarodzeniowych

Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszą choinkę, stroik lub szopkę Bożonarodzeniową”. W sumie brało udział 40 prac. Każda była wyjątkowo piękna i pracochłonna. Przez cały przedświąteczny tydzień mogliśmy podziwiać te dzieła, które wprowadzały świąteczną atmosferę w szkole. Autorzy każdej pracy otrzymali nagrody w postaci czekolady, natomiast 6 prac zostało szczególnie nagrodzonych słodkościami.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Bożonarodzeniowa kartka"

18 grudnia 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu pod hasłem „Bożonarodzeniowa kartka”. Na konkurs wpłynęło około 90 prac z terenu miasta Mielca. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych. W II kategorii wiekowej (7-9 lat ) nagrodzonych zostało 6 osób z czego aż 5 z naszej szkoły.

I miejsce zajęła Sara Ćwięka kl. II c

II miejsce zajęła Wiktoria Kobos kl. II c

III miejsce zajął  Filip Ochalik kl. II c

Więcej…
 
Biała szkoła w Rytrze - informacje
Wyjazd 12.01.2015r o godzinie 8.30.Zbiórka -Hotel Polski. Powrót 17.01.2015r w godzinach popołudniowych.
Wyposażenie : W przypadku stałych schorzeń – lekarstwa (w tym na chorobę lokomocyjną).
Więcej…
 
Pracownia multimedialna z SP6 w przedszkolu

W dniu 15 grudnia przedszkolaki,  uczestniczyły w warsztatach komputerowych w pracowni multimedialnej. Lekcja zorganizowana była w Filii Przedszkola Miejskiego nr 12 w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu.  Dzieci były zachwycone. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Bożenie Lenartowicz, p. Dorocie Łaz oraz p. dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 6  Grzegorzowi Tychanowiczowi za udostępnienie sprzętu.

 

zobacz galerię>>
 
Przedszkolaki zwiedzały naszą szkołę

Dzieci z grupy 01 Przedszkola Miejskiego nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu z nauczycielką Dorotą Chrabąszcz uczestniczyły w lekcji nauczania zintegrowanego w klasie Ia. Lekcja przeprowadzona została przez p. Agnieszkę Drozdowską. Przedszkolaki zwiedziły szkołę; bibliotekę, świetlicę, rozmawiały z panią higienistką. W rolę przewodnika po szkole wcieliła się p. Dorota Łaz. Dzieci brały udział w lekcji informatyki w klasie 6C. Wiele ciekawych informacji przekazała dzieciom pani Bożena Lenartowicz. Przedszkolaki zafascynowane były tablicą interaktywną.

 

zobacz galerię>>
 
Akademia kodowania - kartki świąteczne

Od listopada w naszej szkole prowadzone są zajęcia z kodowania w Scratchu. Obliczyliśmy, że co piąty uczeń naszej szkoły już koduje. Do tej pory uczniowie poznali środowisko Scratcha, zaczęli pisać własne skrypty. W ostatnim tygodniu  tworzyliśmy multimedialne kartki świąteczne. Twórcami są uczniowie od klas I do VI.

Wszystkie kartki można oglądać:  scratch.mit.edu/studios/686274/

Ps. Dziękujemy za życzenia od twórców projektu "Mistrzowie Kodowania". Prezent świąteczny dotarł -  szkoda, że w kawałkach.

Więcej…
 
Niepokonani
Po raz kolejny reprezentacja SP nr 6 zwyciężyła w Mikołajkowych Zawodach organizowanych przez MOSiR na pływalni. Druzyna klas I-III w składzie Jan Gancarz, Ochalik Filip, Lodarski Kacper, Bogdan Nadia, Bogdan Daria, Warchałowska Dominika byla niepokonana w wyławianiu płetw, nurkowaniu, meczu w przerzucaniu piłeczek itp.
Drużyna klas IV-VI miała trudniejsze konkurencje m.in.holowanie kolegi na czas, najdłuższy dystans przepłynięty pod wodą, sztafeta 6X25 m.I tu również reprezentacja w składzie :Kokoszka Patrycja, Gancarz Julia, Rusek Patrycja, Ostrowski Hubert, Krężel Bartłomiej, Labak Krystian nie dała szans innym drożynom
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2015/2016

Akademia Kodowania

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

Cyfrowa szkoła

Szkola Odkrywców Talentów

Aktywna edukacja

50-lecie szkoły

Indywidualizacja

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting