Informacja

Istnieje możliwość zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących w czasie przerwy świątecznej tj. w dniach:
23 grudnia 2016 r. w godzinach  6.00 – 16.30
27 grudnia 2016 r. w godzinach  6.00 – 16.30
28 grudnia 2016 r. w godzinach  6.00 – 16.30
39 grudnia 2016 r. w godzinach  6.00 – 16.30
30 grudnia 2016 r. w godzinach  6.00 – 16.30.
Zainteresowani rodzice uzupełniają wniosek (do pobrania ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły), składają do dyrektora szkoły za pośrednictwem wychowawców klas.
Termin składania wniosków – do 19 grudnia 2016 r.(poniedziałek) do godz. 15.00.

pobierz wniosek

 
Oddaj krew i uratuj czyjeś życie

„Jakże byłoby pięknie,

gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:

dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

Papież Franciszek

Dzień 16 grudnia 2016 r. będzie wyjątkowy dla naszej szkoły. W godzinach od 900 do 12 00 odbędzie się akcja „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie”.

Krew odda wielu rodziców, nauczycieli, sportowców, samorządowców. Natomiast uczniowie wszystkich klas będą uczestniczyć w projekcie „Bezpieczne święta – umiem udzielać pierwszej pomocy i wiem, jak się zachować, aby pomóc”. W tym dniu odbędą się spotkania ze służbami ratowniczymi naszego miasta: Pogotowiem, Strażą Pożarną, Policją, pracownikami szpitala, dawcami krwi, harcerzami ZHP i ZHR, połączone z pokazami udzielania pierwszej pomocy, filmikami edukacyjno-profilaktycznymi, pogadankami.

 

 

ODDAJ KREW I URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE

KREW JEST BEZCENNYM DAREM ŻYCIA, KTÓREGO NIE DA SIĘ WYPRODUKOWAĆ.

ZOSTAŃ BOHATERM SWOJEGO DZIECIAKA – DOŁĄCZ DO GRONA KRWIODAWCÓW!

Dziękujemy za wpisanie się na listę Honorowych Dawców Krwi!

Krótka informacja o przebiegu i postępowaniu podczas oddawania krwi przez dawców.

Więcej…
 
Mikołajki 2016

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Spotkał się z uczniami klas młodszych w sali gimnastycznej. Dzieci z radością przywitały dostojnego gościa. Święty Mikołaj w asyście swojej świty obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Po raz kolejny prezent otrzymał również Św. Mikołaj. Był bardzo mile zaskoczony. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy za rok!!!

Więcej…
 
Powiatowy konkurs plastyczny „U Jasia i Małgosi”

24 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „U Jasia i Małgosi”. Konkurs zorganizowany został przez SOSW im. Św. Jadwigi Królowej oraz „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach VIII edycji akcji „CAŁY POWIAT CZYTA Z DZIEĆMI”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było wykonanie ilustracji do baśnio Jasiu i Małgosi.

Więcej…
 
„KOMIKSOWA HISTORIA MIELCA”

„Komiksowa historia Mielca” to projekt edukacyjno-kulturalny, którego celem było zainteresowanie młodzieży historią naszego miasta. Komiks nie jest czymś nowym w kulturze. Dziś jednak, jak chyba nigdy przedtem, styl młodego pokolenia determinuje użycie tej formy przekazu. (link do filmu)

Wykonanie komiksu poprzedziła prelekcja pana Józefa Witka-mieleckiego historyka, autora „Encyklopedii miasta Mielca”. Wykłady połączone z pokazem slajdów były inspiracją do działań praktycznych.

Więcej…
 
Czy warto mówić dzieciom prawdę o Świętym Mikołaju?

Co roku w grudniu media, sklepy i reklamy zdominowane są przez świąteczne symbole. W tym czasie wielu rodziców musi się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi życia Mikołaja, jego sposobów na zmieszczenie się w kominie oraz latające renifery. Czy warto mówić dzieciom prawdę o świętym Mikołaju? Na to pytanie odpowiada Karina Mucha, psycholog Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

Więcej…
 
DZIECKO NIEGRZECZNE? - CZY „W EMOCJACH”

Trudne emocje, czyli jakie? Pytani rodzice najczęściej odpowiadają złość. Dlaczego tak nie lubimy złości i wyrażanej przez nasze dzieci? Czy umiemy sobie z nią radzić? Na te pytania odpowiada psycholog Aleksandra Musielak.

Więcej…
 
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY DLA RODZICÓW!!!!

Gorąco zachęcamy rodziców, którzy są zainteresowani doskonaleniem umiejętności wychowawczych, do udziału w cyklu 7 warsztatów pn. Szkoła dla Rodziców

Jest to program psychoedukacyjny stworzony z myślą o doskonaleniu kompetencji wychowawczych rodziców, w tym skutecznej komunikacji z dzieckiem, budowania relacji, radzenia sobie z trudnymi zachowaniami. Szkoła dla rodziców jest adresowana zarówno do rodziców, którzy na co dzień świetnie radzą sobie z wychowaniem swoich pociech, jak i do tych, którzy napotykają na trudności w tym zakresie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Reforma edukacji

Akademia Kodowania

Jesteśmy na ...

Cyfrowa szkoła

O szkole

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

50-lecie szkoły

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting