Zbiórka plastikowych butelek, nakrętek, baterii odbędzie się w środę 29 października 2014 r.w godz. od 7.45 - do 12.15               
Strona główna
IX Sesja Dziecięcej Rady Miejskiej
Najlepszym sposobem edukacji jest uczestnictwo. Wiedza z książki jest ulotna, a przeżyta w rzeczywistości pozostaje w pamięci na bardzo długie lata. Taką lekcją demokracji była XIV Dziecięca Sesja Rady Miejskiej, której inicjatorką jest Pani Mariola Drewniak z SP nr 6. Od 2000 r. uczniowie naszej szkoły raz w roku - jako najmłodsi Radni - są ambasadorami Dziecięcej Rady Miejskiej w Sali Posiedzeń im. Jana Pawła II w Urzędzie Miasta. Przewodnictwo zaś godnie przekazują reprezentantom mieleckich szkół i gimnazjów.

 

Więcej…
 
"Niezwykłe umysły"

Spotkanie laureatów konkursów przedmiotowych, zorganizowanych w roku szkolnym 2013/2014 przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie, odbyło się 12 czerwca tego roku w stolicy województwa. Przebiegało pod hasłem „Niezwykłe umysły”.

Naszą szkołę reprezentował Piotr Koceniak uczeń kl.VI c. Jest to dwukrotny laureat konkursów przedmiotowych z języka polskiego i przyrody. Wojewoda i Kurator wręczyli mu nagrodę rzeczową oraz list gratulacyjny.

 
Konkurs czytelniczy z jązyka angielskiego
6 czerwca odbył się pierwszy konkurs czytelniczy z języka angielskiego dla miłośników literatury w języku angielskim. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie klas szóstych. Zadaniem uczestników było zapoznanie się z treścią dwóch książek: „The adventures of Tom Sawyer”, Marka Twaina oraz “Tinkers Island”, Stephena Rableya. Zdania konkursowe sprawdzały znajomość treści lektur oraz kluczowe zagadnienia leksykalne tam zawarte.
Wyłoniono zwycięzców konkursu: 1. Koceniak Piotr VI c – 42 pkt 2. Śpiewak Aleksandra VI c – 39 pkt3. Kokoszka Karolina – 38 pkt
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i zachęcamy wszystkich do czytania w języku Shakespear’a.

 

 
Olga Wal wyróżniona w ogólnopolskim konkursie "Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych"
Uczennica naszej szkoły z klasy 1a  Olga Wal zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym – Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych – w kategorii: praca plastyczna. Ola wykonała plakat plastyczny pod kierunkiem i opieką swojej wychowawczyni pani Renaty Pieńczewskiej.
Więcej…
 
IX Edycja Konkursu Dziecięcej i Mlodzieżowej Twórczości Plastycznej

5 czerwca 2014 o godzinie 10.00 w Samorządowym Centrum Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej: „IX Edycja Konkursu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Plastycznej”. Wręczono również nagrody i wyróżnienia. Laureatką konkursu z naszej szkoły została Wiktoria Węgrzyn z klasy 5”D”.

 

 

 

 
"Rowerem przez Mielec..." - konkurs plastyczny

2 czerwca 2014 o godz 10.00 odbyło się uroczyste podsumowanie piątej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury w Mielcu. W tym roku temat konkursu to: „Rowerem przez Mielec oczami dziecka”. Laureatką konkursu z naszej szkoły została Zuzanna Grzesiak z klasy „5F”. Gratulujemy!

 

 
SP 6 Mielec - najlepsza w województwie!!!
" Siatkarski Maraton"-tak mogą nazwać ostatnie 2 miesiące dziewczęta trenujące siatkówkę w Szkole Podstawowej nr 6. Grając równocześnie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz jako UKS Szóstka Papillon Mielec w Wojewódzkich Etapach Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport 2014, odwiedzały kolejne miasta w województwie, za każdym razem udowadniając, że są nie do pokonania. W efekcie SP 6 otrzymała miano najlepszej siatkarskiej szkoły na Podkarpaciu.
Więcej…
 
Kraje anglojęzyczne nie są nam obce....
W ubiegłym tygodniu nauczyciele języka angielskiego zorganizowali szkolny konkurs dla klas piątych naszej szkoły z WIEDZY O TRADYCJI, HISTORII I KULTURZE KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, przystąpiło do niego aż 28 uczniów. Maksymalną ilość punktów uzyskał uczeń klasy 5d Filip Cichoń, zajął I miejsce - opiekunem jest p.Anna Majocha. II miejsce otrzymały: Patrycja Rusek (5e) - opiekun p.Beata Cetnar i Maja Wiśniewska (5c) - opiekun p. Anna Majocha. Na III miejscu (z taką samą liczbą punktów) pojawili się: Weronika Drożdżowska (5c) i Bartłomiej Krężel (5f)- op. obydwojga p.Anna Majocha oraz Aleksandra Sokół (5a) - opiekun p. A Strokoń. Gratulujemy.

 

 
Miejski Konkurs Matematyczny Klas IV

Dnia 22.05.2014 r. w SP nr 1 w Mielcu odbył się Miejski Konkurs Matematyczny Klas IV. Wyłoniono 10 laureatów, wśród których jest 2 uczniów z naszej szkoły:

Tomasz Martyński kl. 4 d (opiekun A. Mytych)  i Emilia Forczek kl. 4 f (opiekun I. Haptaś). Gratulujemy!

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

dziennik.jpg

Akademia Kodowania

akademia.jpg.jpg

Szkoła współpracy

logotyp.jpg

Program - owoce w szkole

owoce.jpg

Cyfrowa szkoła

indeks.jpg

Szkola Odkrywców Talentów

images.jpg

Aktywna edukacja

aktywna.jpg

50-lecie szkoły

frui.jpg

Rekrutacja 2014/2015

rek.jpg

Indywidualizacja

efs.jpg

moodle

images.jpg

BIP

logo_glowne.jpg
sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting