Ankieta- „DO-U-SPO

Prezydent Miasta Mielca zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety przez rodziców uczniów.

Ankieta jest realizowana w ramach programu „DO-U-SPORT”, w którym uczestniczy Urząd Miejski w Mielcu.

 

link: ankieta

 

 
XVII sesja dziecięcej Rady Miasta, 13 czerwca 2017 roku.

Od siedemnastu lat nasza szkoła organizuje spotkanie najmłodszych mielczan z przedstawicielami władz miasta i najważniejszych instytucji Mielca. Tematem wiodącym tegorocznej sesji były ‘Bezpieczne wakacje”. Przewodniczącym Rady Miejskiej był uczeń naszej szkoły, Konrad Giera.

Prezentacje nawiązujące do tematu sesji przestawiali: pan Robert Wieczorek -wiceprezes Ratownictwa Rzeczpospolitej, pan Paweł Pazdan- dyrektor Mieleckiego Pogotowia, pan Arkadiusz Misiak- Straż Miejska, pan Łukasz Kampinos- Straż Pożarna, pani Magdalena Skulimowsa i Marek Opała- Policja, pan Zenon Tokarski- Biuro Zarządzania Kryzysowego. Po prezentacjach młodzi radni zadawali mnóstwo ciekawych pytań obecnym gościom.  Następnie po wspólnym zdjęciu wszyscy udali się na słodką niespodziankę ufundowaną przez pan prezydenta Mielca.

Więcej…
 
Podsumowanie Miejskiego Konkursu Matematycznego Klas V

6 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Matematycznego Klas V. Wśród nagrodzonych laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Klich kl.5e – opiekun p. T. Pezda. Tytuł finalisty uzyskały: Aleksandra Bieniek kl. 5f opiekun p. A. Mytych i Dominika Warchałowska kl. 5e–opiekun p. T. Pezda.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Zielona szkoła kl. 2d i 2e w Porębie Wielkiej

5 czerwca 2017 roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 37 uczniów klasy 2d i 2e, oraz pań: Barbary Maj i Marioli Drewniak. Już na początku humory nam dopisywały, chociaż wszyscy uczestnicy po raz pierwszy w swoim życiu opuszczali swoich ukochanych rodziców i dom rodzinny. Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Wydaje się, że los postanowił nam nagrodzić wcześniejsze zmartwienia i obawy, bo w ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra, a pogoda była wymarzona: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.

Więcej…
 
CZAS PODSUMOWAŃ

W dniu 6 czerwca 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznychdla klas IV-V. Wśród wyróżnionych uczniów naszej szkoły znaleźli się następujący laureaci:

Daria Haptaś kl.5copiekun mgr A. Brunecka

Amelia Kosydar kl.5copiekun mgr A. Brunecka

Katarzyna Kozdęba kl.5bopiekun mgr A. Majocha

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT dla uczniów klas III. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duże sukcesy. Laureatami w w/w konkursie zostali:

Karol Głaz i Weronika Dubiel z kl. 3b – opiekun mgr Monika Ćwiok,

zaś finalistami zostali:

Jakub Strokoń z kl. 3e – opiekun mgr Anna Majocha

Cezary Kapinos z kl. 3d – opiekun mgr Marek Haptaś Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Świetne wyniki pływaków w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu

W dniu 29.05.2017 na pływalni w Krośnie odbyły sie Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu.Bardzo dobrze zaprezentowała sie sztafet 8x25 m stylem dowolnym dziewcząt,która zajęła pierwsze miejsce w składzie: Barnaś Gabriela, Kokoszka Patrycja, Kacwin Samanta, Bryk Wiktoria, Kędzior Daria, Trojnacka Oliwia, Turczyn Aleksandra, Adamska Laura. Sztafeta chłopców zajęła miejsce czwarte: Marcinek Liberto,Ostrowski Hubert, Żuczek Paweł, Lodarski Kacper, Obłudek Michał, Krakowski Oliwier, Pikor Jakub, Muras Szymon. Wyścigi indywidualne rozegrane zostały na dystansie 50 m w każdym stylu. Miejsca I zajęł Kokoszka Patrycja, Samanta Kacwin a Gabriela Barnaś w stylu motylkowym, grzbietowym i klasycznym. Miejsce trzecie Liberto Marcinek w stylu grzbietowym oraz piąte Trojnacka Oliwia i Hubert Ostrowski.

 
W Muzeum Lalek w Pilźnie

W dniu 2 czerwca uczniowie z klasy I c i II c, pod opieką pani Bożeny Kosińskiej oraz pani Anny Dugiełło, pojechali na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. Dzieci obejrzały wystawę najstarszych lalek i zabawek, obserwowały w jaki sposób ręcznie wykonywano lalki w strojach regionalnych. Poza tym uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach ceramicznych. Największe wrażenie zrobiła na uczestnikach czarownica zamieszkująca miniaturową wioskę Lipiny. Z pewnością wycieczka pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Więcej…
 
TRENING PRÓBNEJ EWAKUACJI UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW Z BUDYNKU SZKOŁ

7 czerwca 2017 r. o godz. 1015 w naszej szkole rozległ się wielokrotny sygnał dźwiękowy. Był to alarm wzywający uczniów i pracowników do opuszczenia budynku.

W szkole trwała ewakuacja. Uczniowie pod opieką nauczycieli, przeszli na boisko ze sztucznej trawy, wyznaczone jako bezpieczne miejsce zbiórki. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi w szkole procedurami. Nad prawidłowością ewakuacji czuwali strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mielcu i oczywiście pan dyrektor. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia…

Ewakuacja wynika z przepisów prawa o ochronie przeciwpożarowej. Jest działaniem prewencyjnym, pozwalającym praktycznie sprawdzić znajomość zasad ewakuacji przez uczniów i pracowników szkoły.

 

red. B. Czarnota

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Cyfrowa szkoła

O szkole

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting