Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 29 marca 2017 r. (środa) według następującego harmonogramu:         klasy I – III godzina 17.00         klasy IV – VI godzina 18.00      Trwa nabór do czwartej klasy sportowej o profilu pływackim i siatkarskim. Zapraszamy!     
Chcemy pomóc czyli o akcji ,,Nadzieja dla Ninki”

W dniach 19-20 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez świetlicę szkolną. Dzieci wraz z wychowawcami wykonały bardzo dużo ozdób (m.in. choinki, bombki, aniołki, zawieszki na choinkę, szopki). Dochód uzyskany ze sprzedaży (ok. 1100zł) został przeznaczony na leczenie podopiecznej Fundacji „Zdążyć z pomocą” Niny Giży. Koordynatorkami akcji były: Anna Łączak, Karolina Mielnicka i Joanna Osnowska. Serdecznie i z całego serca dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrekcji za włączenie się w akcję. red. K.M, A.Ł, J.O

Więcej…
 
Dlaczego warto zrozumieć złość?

Kiedy czekamy na narodziny dziecka, wyobrażamy sobie, że będziemy najlepszymi rodzicami na świecie. Będziemy pełni ciepła, cierpliwości, życzliwości… Będziemy tłumaczyć, negocjować, wspólnie wszystko ustalać… Tkwimy w tym przekonaniu do momentu, gdy, pełniąc już rolę rodzica, przychodzi nam zderzyć się z naszymi ideałami.

Okazuje się, że nie zawsze udaje nam się w spokoju przejść obok denerwującego nas zachowania dziecka, zwłaszcza kiedy jesteśmy zmęczeni. Rodzicielstwo okazuje się wówczas znacznie trudniejszym testem cierpliwości, wytrzymałości i mądrości, niż to sobie wyobrażaliśmy.

Więcej…
 
Zapisy na zajecia Politechniki Dziecięcej

Ruszają zapisy na kolejny semestr bezpłatnych zajęć Filii Politechniki Dziecięcej w Mielcu

więcej informacji: pobierz

 

 

List Minister Edukacji Narodowej:

 

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców


List do Dyrektorów Szkól, Nauczycieli i Pracowników Oświaty

 

 

 
WOŚP znów zagrała w SP6! - 6197,02 zł

Kolejny raz w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 9 do 13 stycznia 2017 roku odbywały się akcje, mające na celu zasilenie konta WOŚP. Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż serduszek z podpisami nauczycieli, które uprawniały do zwolnień z zadań domowych lub z odpowiedzi. Odbyła się też loteria fantowa. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Pieniążki zbierali pracownicy szkoły, odbył się mecz charytatywny siatkarski, sprzedawane były słodkości wykonane przez mamy.

Więcej…
 
„Robisz wielki hałas o nic!”, czyli o akceptacji uczuć dziecka

„Robisz wielki hałas o nic!”
„Nie ma powodu, aby się tak martwić!”
„Zachowujesz się jak dziecko”.

Wielu rodziców używa takich i podobnych komunikatów na co dzień – przychodzą tak łatwo i automatycznie. Są oceną sytuacji z perspektywy dorosłego.

Więcej…
 
“Ślicznie” to za mało. Poczucie własnej wartości a chwalenie dzieci.

Czym jest chwalenie? Najlepszą receptą na wytworzenie w dzieciach poczucia własnej wartości? Nie, ponieważ zdania: „Jesteś super. Świetnie ci idzie. Wspaniale rysujesz” – to szufladkowanie i tworzenie nieprawdziwego wizerunku chwalonej osoby. Tak, słyszę twoje oburzenie, słyszę je, bo ilekroć mówię, że chwalenie szkodzi – reakcja jest właśnie taka: „Oszalałaś!”.

Więcej…
 
Co jest w życiu ważne. Pokaż to swojemu dziecku!

Każdy z nas kieruje się w życiu jakimś systemem wartości. Zazwyczaj pragniemy przekazać go naszym dzieciom, pokazać jego dobro i znaczenie. Tak naprawdę jedynym sposobem na przekazanie im naszych zasad moralnych jest prawdziwe i autentyczne życie. Niezależnie od religii, filozofii czy światopoglądu istnieją uniwersalne wartości ważne dla każdego człowieka.

Więcej…
 
Klasa 1d poznaje "Funkcje pieniadza"

W dniu 20.12.2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie pracownika banku  PKO BP – Joanny Bochenek z uczniami klasy 1d. Tematem spotkania były „Funkcje pieniądza”. Podczas ciekawego i dynamicznego spotkania uczniowie prezentowali swoją wiedzę na temat rozumienia pojęcia pieniądza; wyjaśniali, dlaczego ludzie posługują się pieniądzem; określali, jakie funkcje pełni pieniądz;  przedstawiali, jakie związki zachodzą pomiędzy pracą, a zarabianiem pieniędzy.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Rekrutacja 2017/2018

E-dziennik

Kodowanie i Robotyka

Jesteśmy na ...

Cyfrowa szkoła

O szkole

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting