Strona główna
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 29 stycznia 2014 r. (czwartek) według następującego harmonogramu:

 

klasy I – III godzina 1630

klasy IV – VI godzina 1800

 
WOŚP znów zagrała w SP6!

Kolejny raz w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 11 do 20 stycznia odbywały się akcje, mające na celu zasilenie konta WOŚP. Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż serduszek z podpisami nauczycieli, które uprawniały do zwolnień z zadań domowych lub z odpowiedzi. Odbyła się też loteria fantowa. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem.

Więcej…
 
Biała szkoła w Rytrze

Uczniowie 4, 5 i 6 klas sportowych kolejny raz uczestniczyli w dniach 12 – 17 stycznia 2015 r. w białej szkole w Rytrze. W czasie pobytu brali udział w pieszych wycieczkach po malowniczej górskiej miejscowości, jeździli na nartach oraz trenowali na sali gimnastycznej. Wszystkim dopisywał humor w czasie wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie z żalem żegnali się z Rytrem.

 

Więcej…
 
Nietypowa lekcja w Ig

W czwartek 15 stycznia 2015 roku w klasie I g odbyła się nietypowa lekcja z wykorzystaniem przenośnej pracowni multimedialnej. Dzieci z ogromnym zaskoczeniem, a jednocześnie zaangażowaniem poznawały możliwości pracy na tych niezwykle zmodernizowanych i współczesnych urządzeniach. M.M

 
"Serce bez granic" - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci i Fundacja kardynała Adama Kozłowskiego „Serce bez granic” zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na kartkę świąteczną „Boże Narodzenie na świecie na różnych kontynentach”. W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Szczególną radość sprawiła nam uczennica klasy 4c Anna Grabiec, która została laureatką, natomiast uczennice: Klaudia Putaj z klasy 4b i Magdalena Naróg kl. 5a zdobyły wyróżnienie.

Więcej…
 
Prelekcja dla rodziców

Dnia 20.01.2015 r., o godzinie 16:00, w jadalni szkolnej, odbędzie się prelekcja dla rodziców na temat: „Jak pomóc dziecku, które ma trudności w nauce pisania i czytania”. Prelekcję poprowadzi logopeda szkolny, pani mgr Danuta Kaczor.

Logopeda zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców.

 
Z wizytą w Fabryce Bombek

Dnia 17 grudnia 2014 r. klasa II c oraz III f z wychowawczyniami Dorotą Kaławaj i Anną Dugiełło pojechały na wycieczkę do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały sposób wykonania bombek oraz ich dekorowania.

Wzięły również udział w warsztatach plastycznych, podczas których miały możliwość samodzielnego wykonania własnej bombki. Sami obejrzyjcie…

https://www.youtube.com/watch?v=hzS4n_3Y8i4

 

Więcej…
 
Jasełka

19 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „ Nie było miejsca”. W przedstawieniu wzięły udział dzieci z klas 5d, 5 b oraz chór szkolny.. Uczniowie bardzo wczuli się w swoje role i widać było, że przeżywali treść misterium. Zostały zaprezentowane talenty wokalne i instrumentalne uczestników spotkania. Na występ przybył zaproszony proboszcz Kazimierz Czesak.

Rodzice pomogli w przygotowaniu ciekawych strojów. Całość odbyła się w pięknej scenerii. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Przedstawienie przygotowały: Mariola Wiechowska, Alicja Jasińska, Dorota Łaz i Anna Woźniak.

Zapraszamy do obejrzenia relacji: https://www.youtube.com/watch?v=akYdPNSD1uk

 

Więcej…
 
"Okrągły stół" - spotkanie uczniów,rodziców i nauczycieli

W grudniu 2014 odbyło się kolejne spotkanie R-U-N. Wspólnie zastanawialiśmy się „Jak zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć hałas podczas przerw?”. Podczas burzliwych obrad i dyskusji w grupach wypracowano wnioski do realizacji.

 

 

1. Zorganizowanie konkursu plastycznego na piktogramy zachęcające do wzorowych zachowań podczas przerw.

2.Napisanie do rodziców klas młodszych listu otwartego.

3.Wprowadzenie stref ciszy.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Akademia Kodowania

Szkoła współpracy

Wspierają nas

wspieranie.jpg

Rekrutacja 2015/2016

Program - owoce w szkole

Cyfrowa szkoła

Szkola Odkrywców Talentów

Aktywna edukacja

50-lecie szkoły

Indywidualizacja

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting