25.05.2016 r. odbędzie się zbiórka butelek plastikowych, nakrętek i baterii. Wszystkie worki należy podpisać. Zapraszamy!                  
MIEJSKI KONKURS POLONISTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

19.04.2016 w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu odbył się II etap Miejskiego Konkursu Polonistycznego klas IV – V dla szkół podstawowych. Uczestniczyło w nim 39 uczniów reprezentujących mieleckie szkoły. Motywem przewodnim w bieżącym roku była przyjaźń. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi z literatury i nauki o języku.  Miło nam poinformować, iż laureatkami konkursu zostały dwie uczennice naszej szkoły: Wiktoria Bryk kl. V e (opiekun Lucyna Rogoż) oraz Wiktoria Urbańska- Ćwięka kl. V a (opiekun Bogusława Witkowska).

Serdecznie gratulujemy

 

 
O obchodach Dniach Ziemi w świetlicy

 

W związku z obchodzonym niedawno Dniem Ziemi w dniach od 19 do 25 kwietnia na terenie świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Dbam o swój dom- Ziemię”. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie umiejętności manualnych, a także uwrażliwianie na piękno otaczającej nas przyrody. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich podopiecznych świetlicy. Zadaniem dzieci było wykonanie dowolną techniką pracy ukazującej znaczenie Ziemi dla ludzi oraz różne sposoby dbania o naszą planetę.

Więcej…
 
O apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przedstawieniu wystąpili uczniowie z klasy 3e, 4d, 4f, 6a, 6f i 6g. Dzieci miały okazję poznać jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Nasi aktorzy w ciekawy sposób przedstawili okoliczności uchwalenia tego ważnego dokumentu. Była to cenna i nietypowa lekcja historii dla młodych patriotów. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego zaprezentowali zgromadzonej widowni bogate i kolorowe stroje kontuszowe. Organizacją akademii zajęli się pani Joanna Osnowska i pan Bartosz Warzecha.

Więcej…
 
Nasi uczniowie zwyciężyli Międzyszkolnym Konkursie Edukacji Środowiskowej

W dniu 22 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej klas trzecich. W konkursie z wiedzy 1. miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Anna Dziubińska z kl. 3 c, Filip Ochalik z kl. 3c, Igor Jabłoński z kl. 3 c (opiekun Dorota Kaławaj). W konkursie plastycznym na najciekawszy komiks o ochronie wody uczennice z klasy 3a Martyna Mróz, Kamila Wrażeń zajęły 3. miejsce (opiekun Renata Pieńczewska). Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! red. DK

 
Sukces naszych lekkoatletów

16 kwietnia w Zaniemyślu k. Środy Wielkopolskiej odbyły się Międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. W zawodach tych startowało czworo naszych zawodników: Kamil Piecuch, Karol Kagan, Laura Rostocka oraz Zuzanna Zawadzka. Nasi młodzi chodziarze spisali się doskonale zajmując bardzo dobre lokaty w chodzie na 2 km: K.Piecuch II miejsce, K.Kagan IV miejsce, Laura Rostocka VII miejsce, Z Zawadzka XVI miejsce. Wysokie lokaty indywidualnie sprawiły, że jako drużyna zajęli III miejsce. Trenerem i opiekunem jest Marzena Kulig.

Więcej…
 
Pomoc dla Maksia - udało się nam zebrać 2429,44 zł

Nasza szkoła z dużym zaangażowaniem włączyła się w pomoc na rzecz ciężko chorego Maksymiliana Jachyma. Już przed świętami wielkanocnymi podopieczni świetlicy szkolnej wykonali śliczne ozdoby wielkanocne i sprzedawali je podczas kiermaszu. Uzyskali kwotę 812,78 zł.

W piątek 22 kwietnia odbył się kiermasz pod hasłem:,,Słodka niespodzianka dla Maksia”. Uczennice: Julia Fudali, Martyna Maziarz, Marcelina Cieśla, Nicola Winiarz, Dominika Salach, Paulina Polak, Ola Gołąb, Ola Cwanek, Kinga Tchórzowska i Julia Garncarz upiekły wspaniałe słodkości, które bardzo szybko zostały sprzedane wśród nauczycieli i uczniów. Kwota 838,53 zł wszystkich zadziwiła. Kierujemy tu szczególne podziękowania do pań: Magdaleny Fudali, Iwony Maziarz i Elżbiety Cieśli za zaangażowanie w przeprowadzenie akcji.

Więcej…
 
Sukcesy szóstoklasistów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Uczniowie naszej szkoły w kwietniu b.r. wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W dniu 21 kwietnia w SP 3 w Mielcu odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju połączone z ogłoszeniem wyników, wręczeniem nagród i dyplomów oraz słodkim poczęstunkiem. W klasyfikacji indywidualnej uczennica kl.6f Emilia Forczek zajęła 4. miejsce, a jej koledzy Wiktor Warzecha i Hubert Chlost uplasowali się ex aequo na 5. miejscu.

Więcej…
 
Pierwszy ważny start najmłodszych pływaków

Swoje pierwsze Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu dzieci 10 – 11 lat rozegrali najmłodsi zawodnicy MKS IKAR Mielec, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 m Mielcu w dniu 17 kwietnia w Strzyżowie. W zawodach uczestniczyło 217 zawodników z 14 klubów Podkarpacia. Pływali zarówno uczniowie SP 6 z klasy czwartej pływackiej jak i nowi przyszłoroczni adepci tego sportu, którzy w roku szkolnym 2016/2017 utworzą nową klasę pływacką. W śród najmłodszych trzecioklasistów najlepiej zaprezentowali się :

Więcej…
 
IKAR wciąż najlepszy na Podkarpaciu

Pływacy „Ikara” Mielec zwyciężyli w punktacji drużynowej Pucharu Ziemi Podkarpackiej. W sobotę 16 kwietnia na pływalni MOSiR w Tarnobrzegu odbyły się zawody pływackie „Memoriał Jerzego Szczerbatego” ,  Puchar Ziemii Podkarpackiej. W zawodach wzięło ponad po nad  130 zawodników z 10 klubów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli pływacy MKS „Ikar” Mielec.

Duży wpływ na zwycięstwo mieli uczniowie naszej szkoły, uczniowie klas pływackich VI i V, którzy dołożyli parę punktów w klasyfikacji generalnej.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Jesteśmy na ...

Akademia Kodowania

Cyfrowa szkoła

O szkole

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

50-lecie szkoły

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting