Od 1 lutego 2016r. w szkole pracuje psycholog               
Osiągnięcia szachowe naszych uczniów

W niedzielę 13 grudnia 2015 r. w SDK w Mielcu zakończyły się rozgrywki Szachowej Mieleckiej Ligi Szkolnej pod patronatem Andrzeja Kapinosa. Wzięło w niej udział 59 zawodników, uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z Mielca. Pierwsza edycja odbyła się w sobotę 21 listopada 2015 r. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut + 5 sekund za każde posunięcie. Czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w rozgrywkach: Mikołaj Madej, Filip Ochalik, Mateusz Tylec i Mateusz Wilk, osiągając w klasyfikacji końcowej dla szkoły 46,5 pkt, co zagwarantowało im II miejsce.

Więcej…
 
Lekcja otwarta z języka angielskiego

W dniu 18 grudnia naszą szkołę odwiedziła IV grupa z Przedszkola Miejskiego nr 3.Dzieci wzięły udział w lekcji otwartej w klasie Id z języka angielskiego z użyciem narzędzi TIK. Zajęcia prowadzone były przez mgr Annę Majochę i mgr Anetę Strokoń. Podczas lekcji pierwszoklasiści prezentowali znajomość słów bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy w języku angielskim jak również przedstawiali swoje umiejętności taneczne wraz z przedszkolakami. Lekcja dostarczyła dużo pozytywnych wrażeń i emocji wszystkim uczestnikom. Dzieci z przedszkola otrzymały drobne upominki od uczniów Id, a przedszkolaki złożyły życzenia świąteczne pani wicedyrektor Elżbiecie Wołoszyn. red. A. Strokoń

Więcej…
 
Świąteczne zapachy w świetlicy

We czwartek 10 grudnia wychowankowie świetlicy uczestniczyli we wspólnym pieczeniu pierników bożonarodzeniowych. Prace nadzorowały panie: A. Łączak, J.Osnowska E. Skawińska A. Zielińska. Dzieci pod okiem pań wyrabiały i wykrawały różne kształty ciastek, a na koniec równiutko układały na blasze. Dzięki pomocy i uprzejmości pań z kuchni, ciasteczka trafiły do piekarnika, a po kilkunastu minutach ich zapach unosił się po szkole i wprowadził nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
Wyróżnienie w konkursie Hej, miła godzinka – stroi się choinka!

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie zatytułowanym „Hej, miła godzinka – stroi się choinka!” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mielcu. Liczba uczestników przerosła wszelkie oczekiwania. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 9 grudnia w Domu Kultury. Jedna z podopiecznych świetlicy, Wiktoria Solak z klasy 2, zdobyła szczególne uznanie, otrzymując nagrodę sponsora. Wiktorii oraz wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w swoje prace, serdecznie gratulujemy! red. K. Demkiw, K. Mielnicka

 

Więcej…
 
Informacja

Istnieje możliwość zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących w czasie przerwy świątecznej tj. w dniach:

· 23 grudnia 2015 r, w godzinach  6.00 – 16.30,

·         24 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 14.00,

·         28 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 16.30,

·         29 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 16.30,

·         30 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 16.30,

·         31 grudnia 2015 r. w godzinach  6.00 – 14.00

Zainteresowani rodzice uzupełniają wniosek (do pobrania ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły), składają do dyrektora szkoły za pośrednictwem wychowawców klas.

Termin składania wniosków – do 21 grudnia 2015 r.(poniedziałek).

Pobierz wniosek: wniosek

 

 

 
Julia Krawiec we Wrocławiu czyli o finale Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2015

W dniach 10-12 grudnia uczennica klasy 6d Julia Krawiec, dzięki uzyskaniu I miejsca w etapie rejonowym, wyjechała do Wrocławia na zmagania finałowe. Trzy dni spędzone w tym mieście okazały się niezwykłe i pełne wrażeń. A oto jak wspomina to nasza finalistka. ,,Wyjazd do Wrocławia był przygodą, której nigdy nie zapomnę. To piękne miasto już pierwszego dnia mnie zauroczyło. Hotel, w którym mieszkałam znajdował się na Ostrowie Tumskim - w najstarszej i bardzo ładnej części Wrocławia. Miałam przyjemność brać udział w interesujących zajęciach, które prowadzone były przez aktorów i profesorów. Ponadto spotkałam się ze znanym profesorem Janem Miodkiem.

Więcej…
 
XXI Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Klas V w Krakowie

Siatkarki z klasy Ve w dniach 4-6 grudnia 2015 r. wzięły udział w XXI Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców w Krakowie. Zaproszonych zostało 26 zespołów dziewcząt i 24 zespoły chłopców z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki, które na co dzień są uczennicami klasy siatkarskiej gdzie trenują pod okiem trenera Łukasza Dołowackiego.

Więcej…
 
Mikołajki 2015

7 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Spotkał się z uczniami klas młodszych w sali gimnastycznej. Dzieci z radością przywitały dostojnego gościa. Święty Mikołaj w asyście swojej świty obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Nie zapomniał o dzieciach ze świetlicy szkolnej. Przywiózł im klocki firmy „COBI” i inne zabawki. Po raz pierwszy prezent otrzymał również Św. Mikołaj. Był bardzo mile zaskoczony. Nasz wspaniały gość odwiedził również dzieci uczące się w budynku gimnazjum. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy za rok!!!

Więcej…
 
Brawo Emilka!!
27 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym odbyło się podsumowanie X edycji konkursu literackiego poezji religijno- patriotycznej pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego:  „Strzeż mowy ojców strzeż ojców wiary”. W uroczystym podsumowaniu wzięli udział Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, Sekretarz Gminy Renata Paterak, laureaci konkursu, nauczyciele oraz miłośnicy poezji. Nagrodzone i wyróżnione utwory zaprezentowała zebranym poetka, malarka i animatorka kultury z Rzeszowa Dorota Kwoka. W konkursie wzięło udział 60 osób. Komisja w składzie: Dorota Kwoka-poetka, Małgorzata Wieczerzak - polonista, Karolina Dulik – dziennikarka oceniała nadesłane prace w czterech kategoriach wiekowych: dorośli, młodzież ponadgimnazjalna, młodzież gimnazjalna, uczniowie szkół podstawowych. W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała Emilia Forczek z klasy VIf za wiersz pt. „Rodzina najważniejsza jest” (opiekun Edyta Cisińska). To wyjątkowy konkurs, gratuluje pomysłu jestem dumny że odbywa się w Tuszowie Narodowym a biorą w nim udział uczestnicy z całej Polski zaznaczył Andrzej Głaz Wójt Gminy, a Renata Paterak – sekretarz gminy przypomniała jak doszło do tej inicjatywy i jej 10 letnią historię.
red.E.Cisińska
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Przekaż 1%

Akademia Kodowania

Cyfrowa szkoła

O szkole

Szkoła współpracy

Program - owoce w szkole

50-lecie szkoły

moodle

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting