Konkurs Informatyczny - I etap

W listopadzie odbył się pierwszy etap Konkursu Informatycznego, w którym udział wzięło pięciu uczniów z naszej szkoły. Uczniowie na tym etapie musieli wykazać się umiejętnościami programistycznymi w języku Python. Do następnego etapu zakwalifikowali się:

Igor Surowiec z kl. 8a

Przemysław Jach z kl. 7f

Etap rejonowy odbędzie się 28 stycznia 2020 r. Opiekunem uczniów jest pani Bożena Lenartowicz. Gratulacje!

 
Mikołajki w bibliotece szkolnej

W dniach od 2 do 6 grudnia biblioteka szkolna gościła uczniów klas drugich na spotkaniach czytelniczych z okazji mikołajek. Dzieci wysłuchały przepięknej gawędy o św. biskupie z Mirry, który niósł pomoc wszystkim biednym i potrzebującym  oraz zapoznały się z książką Barbary Supeł pt. ,,Znikające listy". Przygoda dwóch bohaterek Lidki i Lusi z listem do świętego Mikołaja do końca trzymała w napięciu i niepewności. Bardzo się wszystkim spodobała.  Była to bardzo miła wizyta, bo wszystkim udzielił się nastrój świąteczny.

red. J. Gil

Więcej…
 
Konkursy muzyczne

Konkursy muzyczne w I półroczu, w których uczniowie ,,szóstki’’ wzięli udział  to:

Powiatowy Konkurs Piosenki i Poezji ,,Barwy Mojej Ojczyzny" – w kategorii piosenka wystąpiła Natalia Tołstow z klasy 7d,

Międzyszkolny Konkurs Piosenki ,,Szczęśliwym być".  Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Woźniak z klasy 4a i Maja Zduńska z klasy 7f.

Wszystkie uczestniczki  otrzymały drobne upominki. Gratulujemy im występów i życzymy dalszych sukcesów.

red. AJ

 

Więcej…
 
Wychowankowie świetlicy szkolnej dołączyli do akcji „Marzycielska Poczta”

W tym roku szkolnym wychowankowie świetlicy z klas 1-3 po raz pierwszy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Polegała ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dzieciaki z „Marzycielskiej Poczty” to często rówieśnicy naszych uczniów, którzy z powodu choroby nie mają możliwości bawić się i uczyć tak jak inne dzieci, a wiele czasu spędzają w szpitalu. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. Można tam odnaleźć najważniejsze informacje o zainteresowaniach dzieci i ich krótkie biografie.

Więcej…
 
Jasełka bożonarodzeniowe

Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy Vd pod opieką p. Anny Woźniak przygotowali i wystawili jasełka pt. ,,Zbawiciel narodził się w Betlejem.'' Zanim przedstawienie zostało wystawione dla wszystkich uczniów naszej szkoły, tydzień wcześniej aktorzy wystąpili na scenie w Kanie przy parafii MBNP dla emerytów i rencistów. Nie zapomnieliśmy również o osobach chorych, dlatego jeszcze przed feriami zimowymi udaliśmy się z występem do Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego ,,Przystań''. Tam śpiewem kolęd oraz życzeniami uczniowie wnieśli promyk radości w życie chorych ludzi. red. AW

Więcej…
 
Pożegnanie pani Teresy Miąsik

Na zasłużoną emeryturę przeszła nauczycielka matematyki pani Teresa Miąsik. Dyrektor SP 6 w imieniu swoim, koleżanek oraz kolegów, pracowników administracji i obsługi a także uczniów serdecznie podziękował pani Teresie za wszystkie lata sumiennej, pełnej zaangażowania pracy dydaktycznej i wychowawczej. Pani Teresie życzymy realizacji życiowych planów i radości płynącej z nowego etapu życia.

B. Witkowska

 

 

 
Zajęcia sportowo – rekreacyjne w czasie ferii

Od 13 do 24 stycznia 2020 r. w naszej szkole organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne. Zapisy do grup prowadzone są w sekretariacie szkoły w budynku przy ul. Solskiego 8 lub u nauczycieli wychowania fizycznego (p. J. Rusek, p. B. Omiotek, p. R. Wieczorek). Informacje o programie znajdują się u prowadzących.

 

 
Konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim

Tuż przed świętami został rozstrzygnięty „Konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim”. Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i talentem. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Sonia Płaza 4b, II miejsce – Antonina Gil 4b, III miejsce – Jakub Hałka 4e

Wyróżnienia: Monika Mazur 6d, Maria Kozdęba 6e, Mikołaj Bundyra 4e, Andrzej Nadzieja 4b, Kacper Galary 5b. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Konkurs przygotowali i przeprowadzili: p. Agnieszka Brunecka, p. Bernadetta Szatkowska i p. Marek Haptaś.

red. bsz

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Filmoteka szkolna

Konkursy 2019/2020

Znajdź nas na ...

100 lat niepodległości

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting