10. Międzynarodowy Turniej Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP
czcionka

W dniach 16-21 stycznia uczennice klas siatkarskich SP 6 w Mielcu brały udział w 10 Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP , w miejscowości Feldkirch w Austrii.
Reprezentacja w składzie Bogdan Daria, Bogdan Nadia, Murjas Wiktoria, Sobota Małgorzata, Ciechoń Wiktoria, Hyjek Kornelia wraz z trenerką Beatą Cetnar, miała okazje sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie grając z drużynami z Francji, Włoch, Austrii, Niemiec. Pomimo tego, iż mieleckie siatkarki były o 3 lata młodsze, były bardzo blisko sprawienia niespodzianki i walki w pierwszej czwórce.

Przegrana z druzyna Baden Wurtemberg- kadra kadetek niemieckich 1:2 zadecydowała o walce w grupie o miejsca 5-8. Ostatecznie dziewczyny z mieleckiej klasy siatkarskiej 7e zajęly dobre 5 miejsce.
Po zakończonym turnieju dziewczęta z SP6 skorzystały z zaproszenia niemieckiej drużyny TSV BIRKACH ze Stuttgartu, gdzie oprócz zwiedzania, mogły trenować z zaprzyjaźnionym zespołem niemieckich kadetek, przebywając u rodzin niemieckich.
Wyjazd dziewcząt był możliwy  przede wszystkim dzieki firmie KMK Logistik z Rzeszowa (Krystian Kuchar), która wypożyczyła busa, rodzicom zawodniczek oraz mieleckim spółkom MPGK I MPEC, a także przewodniczącej Rady Rodziców w SP6.

red. Beata Cetnar

 

E-dziennik

Rekrutacja 2021/2022

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting