Pamiętamy! Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

229 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą, regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Z kolei 2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP.

Poprzez aplikację Microsoft Teams uczniowie, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły uczcili majowe święto poprzez wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Wyraziliśmy tym samym szacunek wobec dorobku i spuścizny naszych przodków.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękuję tym, którzy tak aktywnie włączyli się w naszą inicjatywę. Mamy nadzieję, że nawet tak ciężkie czasy nie przeszkodzą nam w manifestowaniu naszej pamięci.

red. B.Łaz

Wspólne śpiewanie hymnu

 

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Filmoteka szkolna

Konkursy 2019/2020

Znajdź nas na ...

100 lat niepodległości

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting