W dniach 25-26 marca 2023 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat w pływaniu.

W drużynowej klasyfikacji najlepsi okazali się zawodnicy 13-letni z Mielca, tj. uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 6, zawodnicy IKARA Stal Mielec w składzie : Matylda Malec (trener Bogusław Omiotek), Antonina Mazur, Julia Błasiak, Oliwia Żurawicz, Jakub Bąk, Szymon i Hubert Muciek, Miłosz Rado, Tymon Barczyński, Artur Lazarovych, Apostolos Ftaras, Oliwier Spandlowski i Marcel Krzemień (trener Robert Wieczorek). Natomiast podopieczni trener Joanny Rusek zajęli II miejsce, a w drużynie pływali: Aleksandra Włoszczyna, Daria Osobliwy, Malwina Wasiuta, Adriana Antoniou, Lena Woyterska, Nikola Bartkowicz, Szymon Rybak, Nikodem Hyjek, Olaf Trzpis, Jakub Świerczyński i Artur Kukulski.

Indywidualnie na podium wśród 13-latków stanęli:

- Matylda MalecI miejsce na 400 m stylem dowolnym i III miejsce na 200 m stylem grzbietowym

- Jakub BąkII miejsce na 100 m stylem motylkowym

- Apostolos FtarasII miejsce na 100 i 200 m stylem klasycznym

- Oliwier SpandlowskiIII miejsce na 100 i 400 m stylem dowolnym.

Na II miejscu rywalizację zakończyła sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym i III miejscu na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym w składach: Matylda Malec, Apostolos Ftaras, Jakub Bąk i Oliwier Spandlowski.

Indywidualnie na podium wśród 12-latków stanęli:

- Lena WoyterskaIII miejsce na 200 m stylem grzbietowym

- Olaf Trzpis III miejsce na 100 m stylem dowolnym.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom sukcesu.