Siatkarskie zmagania!
czcionka

Niedzielny poranek 20 grudnia 2015 r. dostarczył nam wielu emocji. Zespoły mieleckie gościły przeciwników MOSIR VEGA Stalowa Wola i UKS Zaleszany. Jako pierwsze boje rozpoczęły zawodniczki trenera Z. Modrasa, UKS SMS ,,Szóstka’’ Mielec zmierzył się z MOSIR VEGA Stalowa Wola. Niestety zawodniczkom UKS Szóstki nie udało się powtórzyć wyniku z I rundy, w której pokonały swoje przeciwniczki 2:1.

Tym razem zespół prowadzony przez E. Srokę zrewanżował się za porażkę  w I rundzie, pokonując zespół gospodarzy 2:1. W kolejnym meczu zawodniczki UKS SMS ,,Szóstki" Mielec znów odniosły zwycięstwo i  pokonały swoje młodsze koleżanki z Zaleszan 2:0. Żądne rewanżu po przegranym pierwszym pojedynku były zawodniczki drugiego mieleckiego zespołu prowadzonego przez trenera L. Dołowackiego. Aby pokonać zespół ze Stalowej Woli, zabrakło im dosłownie trochę szczęścia i nieco więcej dokładności. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 2:1 dla Stalowej, po zaciętej walce w tie-breaku przegraliśmy 15:13. ,,Na swoim boisku chcieliśmy się bardzo zrewanżować i pokazać, że u siebie też jesteśmy groźnym zespołem’’ - krótko skwitował trener Dołowacki. Ta sztuka się udała, mimo wyraźnej przegranej w pierwszym secie 21:25, drugi już był pod naszą kontrolą i wygraliśmy w nim 25:18. Remis w meczu na szczycie lidera i wicelidera miał rozstrzygnąć tie- break i tak się też stało. Do przerwy 8:7 prowadził zespół ze Stalowej Woli, lecz dziewczyny szybko zaczęły odrabiać straty. Wyrównana walka trwała tylko do stanu 9:9 i po dobrych zagrywkach zawodniczek UKS ,,Szóstki" II wyszliśmy na prowadzenie. Ostatecznie po meczu na bardzo dobrym poziomie pokonaliśmy naszego przeciwnika 15:12 i w całym meczu 2:1. Po kilku roszadach w składzie pokonaliśmy rówieśniczki z UKS Zaleszany 2:0 (25:19, 25:14).  Tym samym zawodniczki prowadzone przez trenera Łukasza Dołowackiego odniosły wspaniały sukces, wygrywając LIGĘ MŁODZICZEK w rundzie zasadniczej, a na wspaniałym 3. miejscu plasują się ich starsze koleżanki. Na pochwałę  w zespole  trenera Dołowackiego zasługują wszystkie dziewczęta, wytrwały one cały sezon bez większych urazów i kontuzji. Należy też wspomnieć o naszej młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły SP 6 w Mielcu, a były to w zespole I: Nadia Radoń, Patrycja Wilk i zespole II : Martyna Jamróz, Aleksandra Janów, Aleksandra Gołąb, które dzielnie wspierały swoje starsze koleżanki. Twierdza Mielec jak na razie niepokonana.

 

 

Oto składy drużyn:

 

UKS SMS Szóstka I

Z. Barbara, K. Binek, O. Dragan, M. Kania, M. Smolicka, A. Tabor, A. Wrońska (libero) ,L. Leydet, W. Ochab, Z. Sankowska, P. Wilk, N. Radoń

trener: Zbigniew Modras

 

 

UKS SMS Szóstka Mielec II :

K. Salach, L. Duszkiewicz, L. Działowska, J. Bogdan, W. Nycek, J. Turczyn, Chrabąszcz, A. Mazur, M. Jamróz, A. Janów, A. Gołąb

trener: Lukasz Dołowacki

 

Wyniki sportowych zmagań:

2015-12-20UKS SMS Szóstka Mielec-Vega MOSiR Stalowa Wola1:2 (21:25, 25:23, 13:15)

2015-12-20UKS SMS Szóstka Mielec II-Vega MOSiR Stalowa Wola2:1 (21:25, 25:18, 15:12)

2015-12-20UKS SMS Szóstka Mielec II-UKS Zaleszany2:0 (25:19, 25:14, 0:0)

2015-12-20UKS SMS Szóstka Mielec-UKS Zaleszany2:0 (25:9, 25:16)

 

 

Wywiadówka24

Dziennik nauczyciela

Nauczanie zdalne

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting