Rodzicu przeczytaj, pedagog radzi..


Dla rodziców - bezpłatne spotkania

Zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w bezpłatnych spotkaniach w roku szkolnym 2019/2020 organizowanych przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną:

harmonogram - pobierz

 

 
Zmieniamy swoje przyzwyczajenia

Zmień swoje przyzwyczajeni,

nie wyrzucaj do śmieci jedzenia

przeczytaj

 

 
Jak nauczyć dzieci przestrzegania zasad?

Życie domowe składa się z różnych obowiązków, które należą do poszczególnych członków rodziny. Od naszych pociech wymagamy stosowania się do ustalonych zasad, takich jak m.in. utrzymywanie porządku w swoim pokoju, sprzątanie po posiłkach, opieka nad zwierzętami. Jednak, aby dziecko zaczęło nas słuchać, w pierwszej kolejności musimy zbudować właściwy rodzicielski autorytet.

Więcej…
 
Dziecięce wybuchy gniewu, czyli jak pomóc dzieciom zdrowo wyrażać złość.

„Nie złość się”, „Nie krzycz”, „Uspokój się” - takie komunikaty padają z ust rodziców i opiekunów bardzo często, pokazując, że złość jako emocja jest niepożądana i nie należy jej wyrażać. A przecież wszystkie odczuwane przez człowieka (także tego małego) uczucia mają znaczenie i są niezbędne do życia. Złość chroni dziecko przed sytuacjami, które mogą stanowić zagrożenie dla realizacji jego potrzeb i pragnień, daje energię, aby osiągnąć cel czy uchronić przed napastnikiem.

Więcej…
 
Dlaczego warto zrozumieć złość?

Kiedy czekamy na narodziny dziecka, wyobrażamy sobie, że będziemy najlepszymi rodzicami na świecie. Będziemy pełni ciepła, cierpliwości, życzliwości… Będziemy tłumaczyć, negocjować, wspólnie wszystko ustalać… Tkwimy w tym przekonaniu do momentu, gdy, pełniąc już rolę rodzica, przychodzi nam zderzyć się z naszymi ideałami.

Okazuje się, że nie zawsze udaje nam się w spokoju przejść obok denerwującego nas zachowania dziecka, zwłaszcza kiedy jesteśmy zmęczeni. Rodzicielstwo okazuje się wówczas znacznie trudniejszym testem cierpliwości, wytrzymałości i mądrości, niż to sobie wyobrażaliśmy.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2021/2022

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting