Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Bardzo chętnie dzielą się z nami swoimi sukcesami. Eryk Sadowy z klasy 6b brał udział w dwóch częściach ( pierwsza część w Tuszowie, a druga w Głobikowej) w Podkarpackich Zawodach Sportowych Modeli Rakiet i Holowych Modeli Szybowcowych o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W obu częściach zawodów zajął III miejsce. Na początku zawodów uczestnicy musieli zrobić i skleić własne modele szybowcowe, anastępnie zaprezentować je w locie. Punktowano najlepsze trzy czasy. Erykowi kibicował i wspierał, starszy brat Alex, nasz absolwent. On również prężnie działa w tej dziedzinie, zdobywając wiele nagród.
Otrzymał między innymi Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca za wysokie osiągnięcia sportowe, medalowe wyniki w Modelarstwie Kosmicznym uzyskane na zawodach w roku 2022, Nagrodę Marszałka Województwa – wręczoną podczas XIV Gali Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego.
W zawodach modeli kosmicznych Alex Sadowy zdobył I miejsce ( zaliczane do klasyfikacji Pucharu
Polski w Lisich Kątach) a w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych – I miejsce we Włocławku.
Pasje modelarskie podzielają również inni uczniowie naszej szkoły tj. Krzysztof Pomykała z kl. 8b i
Franciszek Żmuda również nasz absolwent.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.