Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, a zarazem pływacy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Stal Mielec, w dniach 23-24 marca br. startowali w Ostrowcu Świętokrzyskim w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 – 13 lat.

W zawodach wzięło udział ponad 200. zawodników z 20. klubów z trzech województw: świętokrzyskiego, łódzkiego i podkarpackiego. Drużyna młodzików 13 -letnich w składzie: Adriana Antoniu, Aleksandra Włoszczyna, Szymon Rybak, Daria Osobliwy, Malwina Wasiuta, Nikola Bartkowicz, Piotr Litwin, Nikodem Hyjek, Lena Woyterska i Kamila Trojnacka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując tylko drużynie UKS Piątka z Konstantynowa Łódzkiego. Trenerką naszych sportowców jest pani Joanna Rusek.

Drużyna młodzików 12 - letnich w składzie: Milena Głaz, Nadia Kardyś, Kacper Stefaniak, Patryk Barczyński, Maksymilian Witowski i Franciszek Kierys zajęła trzecie miejsce. Trenerem pływaków jest pan Bogusław Omiotek.

Nasi uczniowie w tych zawodach stawali na podium aż czternaście razy.

Trzy złote medale zdobyli: Milena Głaz na 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym oraz Kacper Stefaniak na 200 m stylem grzbietowym.

Sześć srebrnych medali zdobyli: Kacper Stefaniak na 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym, a Milena Głaz i Lena Woyterska na 400 m stylem dowolnym. Srebro zdobyła też sztafeta młodzików 12-letnich w konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Kacper Stefaniak, Szymon Dybski, Milena Głaz, Franciszek Kierys oraz sztafeta młodzików 12-letnich 4 x 50 m stylem dowolnym.

Pięć brązowych medali zdobyli: Adriana Antoniu na 100 m stylem dowolnym oraz drugi złoty medal na 100 m stylem grzbietowym, Lena Woyterska na 200 m stylem grzbietowym, Kacper Stefaniak na 100 m stylem motylkowym oraz Franciszek Kierys na 200 m stylem grzbietowym. Gratulujemy trenerom i zawodnikom sukcesów.