Zachęcam do zapoznania się z poniższymi informacjami, które zawierają:

1. Tekst ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli
  2. Kartę gwarancyjną MEN 2023 17 64
  3. Karta katalogowa - HP ProBook 440 G9
  4. Ulotka informacyjna dla rodziców

To materiał informujący o założeniach i realizacji programu „Laptop dla ucznia". Rekomendujemy przekazanie go zainteresowanym rodzicom w trakcie spotkań, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

1. Odpowiedzi na pytania rodziców

To obszerny materiał, w którym rodzice czwartoklasistów znajdą szczegółowe odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące realizacji programu „Laptop dla ucznia". Podobnie jak w przypadku ulotki informacyjnej  rekomendujemy przekazanie tego materiału zainteresowanym rodzicom w trakcie spotkań, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

1. Odpowiedzi na pytania Organów Prowadzących Szkoły

Czy organ prowadzący/szkoła będzie monitorować wykorzystanie laptopów przez uczniów pod kątem celów edukacyjnych? W jaki sposób OPS sprawuje nadzór nad dostarczonym sprzętem? Jakie są warunki gwarancji i serwisu dla dostarczonych laptopów? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w przesłanym materiale. Do lektury zachęcamy nie tylko dyrektorów szkół, ale i wszystkich nauczycieli.

Przypominamy, że działa już portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia", ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.