Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Warszawa, 27.02.2020 r.

Aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrum
ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osób powracających z krajów stwierdzono występowanie koronawirusa, jeżeli nie spełniają one kryteriów dla przypadku podejrzanego o zakażenie lub zachorowanie.

KRYTERIA KWALIFIKACJI do dalszego postępowania: (1) osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa lub (2) osób, które miały bliski kontakt z osobą zakażoną.

Postępowaniu podlega osoba, która spełnia kryteria kliniczne oraz kryteria epidemiologiczne:

a) kryteria kliniczne

Każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:

- gorączka

- kaszel

- duszność

b) kryteria epidemiologiczne

Każda osoba, która w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów spełniała co najmniej jedno z następujących kryteriów:

- podróżowała lub przebywała w regionie, w którym stwierdzono przypadki koronawirusa[1];

- miała bliski kontakt[2] z osobą, u której stwierdzono zakażenie (kontakt z przypadkiem potwierdzonym[3] lub przypadkiem prawdopodobnym[4]);

- pracowała lub przebywała jako odwiedzający[5] w jednostce opieki zdrowotnej,
w której leczono pacjentów zakażonych nowym koronawirusem.

Więcej…
 
Koronawirus – wykaz przepisów dla dyrektorów szkół

https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/dla-dyrektora-i-nauczyciela-komunikaty/koronawirus-wykaz-przepisow-dla-dyrektorow-szkol/

https://www.gov.pl/web/edukacja/materialy-informacyjne-dla-szkol-przedszkoli-i-placowek-oswiatowych-dotyczace-profilaktyki-zdrowotnej

 

 
„Francja elegancja. Moda w czasie belle epoque”

„Francja elegancja. Moda w czasie belle epoque” to tytuł najnowszej wystawy czynnej w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich" od 15 lutego do 2 maja 2020 roku. W dniach 26 i 27 lutego klasy 2 b pod opieką p. Barbary Maj oraz 2 c pod opieką p. Marioli Drewniak i p. Anny Woźniak odwiedziły tę wystawę. Co można zobaczyć w Pałacu Oborskich?Suknie wieczorowe czy dzienne, na krynolinie czy turniurze, a nawet okazała suknia ślubna z XIX i początku XX wieku, obuwie, bieliznę, kapelusze, wachlarze, przybory toaletowe, rękawiczki, torebki, surduty, cylindry, biżuterię. Ekspozycja wzbogacona jest meblami z epoki: komodami, bieliźniarką czy okazałym kwietnikiem. Na uwagę zasługuje też specjalnie zaaranżowana na potrzeby wystawy mieszczańska sypialnia, wyposażona w meble z początku XX wieku, wzbogacona o dodatki i bibeloty z XIX i XX wieku.

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE” Spotkanie szóste

W dniach 08.02.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką prowadzących strzelectwo sportowe brali udział w szóstym spotkaniu V Edycji Ligi Strzeleckiej.W szóstym spotkaniu strzeleckim uczestniczyli następujący uczniowie z naszej szkoły. SZYMON KARDYŚ [66/100], SEBASTIAN JEŻ [52/100], LAURA OCHAB [38/100], JAKUB MIAZGA [73/100], RADOSŁAW PACUŁA [72/100], z klasy VIIId, JULIA CEREFIN [55/100], IZABELA BIELASZKA [55/100] z klasy VIIIb, DOMINIK RZESZUTEK [17/100], SYLWIA MAZUR [71/100], DANIEL STALA [23/100] z klasy VIII e, KACPER WĘGRZYN [62/100], WOJCIECH KOSIOROWSKI [3/100], JAKUB O’HARA [50/100], SZYMON ŚWIATOWIEC [28/100], OSKAR ANDRAKOWICZ [0/100] z klasy VIIIf. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 

 
Wojewódzki Konkurs Literacki „Wolność jest w nas”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIe Martyna Wal zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas”. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z 51 szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży ze szkół podstawowych przez lata przemilczaną powojenną historią Polski.

Więcej…
 
„Drzwi Otwarte” w naszej szkole

Wesoło i kolorowo było. w ,,Szóstce”! Przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami dnia 25 lutego 2020 roku odwiedzili naszą szkołę. Już w progach naszej placówki każdy maluch otrzymał drobny upominek. Rodzice dowiedzieli się, że „Szóstka” jest szkołą przyjazną dziecku, dba przede wszystkim o rozwój i bezpieczeństwo uczniów. Dzieci uczą się w nowocześnie wyposażonych salach: jako Cyfrowa Szkoła posiadamy projektory, tablice interaktywne, e-dziennik, a także dostęp do Platformy Edukacyjnej.  A nasze zaplecze sportowe – sale gimnastyczne, boisko sportowe, plac zabaw, sprzyjają rozwojowi fizycznemu naszych uczniów. W szkole jest też bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie interesującego, aby mogło rozwijać swoje zdolności.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Filmoteka szkolna

Konkursy 2019/2020

Znajdź nas na ...

100 lat niepodległości

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting