20 października 2022 roku to kolejna data, która zapisze się na kartach szkolnej kroniki. Tego dnia nasza szkoła obchodziła jubileusz 60- lecia. Do sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu tłumnie przybyli zaproszeni goście m. in.: Przedstawiciel Podkarpackiego Kuratorium Oświaty- Pan Dariusz Bździkot, Prezydent Miasta Mielca- Pan Jacek Wiśniewski, Wiceprezydenci: Pani Adriana Miłoś oraz Pan Paweł Pazdan, Naczelnik Wydziału Edukacji- Pan Mirosław Kapinos, Kierownik Biura ds. Przedszkoli- Pani Patrycja Mądry, Członkowie Rady Miejskiej, Starosta Powiatu Mieleckiego- Pan Stanisław Lonczak, Wicestarosta- Pan Andrzej Bryła, Kierownik Wydziału Edukacji- Pan Grzegorz Piechota. Swoją obecnością zaszczycili nas również Dyrektorzy Szkół Ponadpodstawowych, Podstawowych oraz Przedszkoli, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi, Nauczyciele- Emeryci,  rodzice, uczniowie oraz inni zaproszeni goście.

Ostatnie 10 lat z życia szkoły podsumował jej Dyrektor- Pan Grzegorz Tychanowicz, który we wrześniu 2012 roku został powołany do kierowania placówką. W swoim przemówieniu opowiedział o realizowanych przez szkołę projektach, sukcesach w nauce i sporcie, bo przecież od wielu lat do mieleckiej „Szóstki” przylgnęła łatka szkoły sportowej.

Podczas oficjalnej części nie zabrakło gratulacji i słów uznania ze strony Organu Prowadzącego Szkołę. Dyrektor odebrał pamiątkowe grawertony oraz listy gratulacyjne.

Na część artystyczną składały się występy utalentowanych uczniów. Tradycyjnego krakowiaka zatańczyli uczniowie klasy III c, przygotowani przez Panie: Alicję Skopińską- Parys oraz Beatę Feret. Maja Strokoń zachwyciła pokazem tańca współczesnego.  Z koncertem fletowym wystąpili: Antonina Gil, Kinga Pieróg, Kacper Chmara i Krzysztof Pomykała, a występem wokalnym widownię oczarowały: Beata Gacek oraz Zuzanna Hyjek. Uczniów przygotowała Pani Alicja Jasińska. Nie zabrakło tradycyjnej recytacji w wykonaniu Nadii Gembal oraz Darii Małodzińskiej, a życzenia szkole złożyli: Agnieszka Pęgiel oraz Igor Bauer (op. Renata Pieńczewska).

Ponieważ do „Szóstki” wraca się chętnie, ze sceny można było usłyszeć „Niepokonanych” w wykonaniu naszego absolwenta- Wojciecha Malinowskiego.

Całość uroczystości z taktem i gracją prowadziły Magdalena Badyl oraz Amelia Sekulska. Gości zachwyciła dekoracja przygotowana przez panie: Joannę Gil i Natalię Cichoń.

Z okazji jubileuszu szkoła wydała monografię obejmującą lata 2012- 2022 (monografię napisały panie: Beata Czarnota i Angelika Rybak- Pietryka). Nie zabrakło także chwil wzruszenia. Na tę okazję Pani Bożena Lenartowicz przygotowała film, w którym przypomniała co działo się w szkole przez ostatnie 10 lat.

Nad całością Jubileuszu czuwały panie: Angelika Rybak- Pietryka oraz Renata Pieńczewska.

Szkolna uroczystość połączona była z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta Mielca pracownikom oświaty, którzy szczególnie wyróżnili się swoją pracą w roku szkolnym 2021/2022. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele naszej szkoły: Pani Renata Pieńczewska oraz Pan Robert Wieczorek.

Co wydarzy się przez kolejne 10 lat? Tego nikt nie wie, ale historia kołem się toczy… być może znów wszyscy zasiądziemy w fotelach sali widowiskowej SCK i z łezką w oku będziemy przewracać karty kronik szkolnych.

                                                                                                                      Angelika Rybak- Pietryka