TELEFONOWY BIEG PO ZDROWIE
„STRZELECTWO SPORTOWE” Spotkanie ósme
W dniu 18.04.2026r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką pana IZYDORA INGRAMA wzięli udział w ósmym spotkaniu XI Edycji Ligi Strzeleckiej.
Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali uczniowie z klasy VIII „b” KACPER KACAŁA [64/100], MATEUSZ HERBA [60/100].
Szkolny Konkurs „Mistrz mapy 2025/26 SP6 w Mielcu
W dniu 23 kwietnia 2026r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs „Mistrz mapy 2025/26 SP6 w Mielcu”.
W konkursie brało udział 29 uczestników. Tytuł Szkolnego Mistrza Mapy i pierwsze miejsce w konkursie zdobył Jan Róg kl.8a, uzyskując maksimum punktów . Tym samym Janek po raz drugi wygrał ten konkurs
Tytuły wicemistrza zdobyli ex aequo: Julian Szwaja kl. 8b i Igor Bryk kl. 8b. Miejsce trzecie wywalczyła Lena Dul z kl. 7c.
Gratulujemy wspaniałych wyników i zapraszamy do kolejnej, czwartej edycji konkursu w roku 2026/27.
Urszula Tarnawska
Patricia Kardyś Finalistką z Języka Hiszpańskiego!
V Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa
Uczniowie SP6 zainteresowani tematyką ekologiczną, wzięli udział w kolejnej , V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – konkursu wiedzy o smogu, źródłach zanieczyszczeń powietrza i ich skutkach, oraz zmianach klimatu i
działaniach na rzecz ochrony klimatu.
Zadaniem uczestników, w każdym z trzech etapów olimpiady było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Finał, który odbył się 14 kwietnia, wyłonił finalistów i laureatów tego konkursu.
Laureatami V Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej są uczniowie: Malwina Wasiuta kl. 8c, Maksymilian Bisowski kl. 8c i Aleksandra Barzyk kl. 8C.
Tytuł Finalistki w tym konkursie zdobyła Kamila Trojnacka, również z klasy 8c.
Gratulujemy sukcesów
Urszula Tarnawska
Strona 6 z 121






